Jarmark zimowy ,,W Folwarku” już w ten weekend!

, , , , , ,

W najbliższy weekend (2-3 grudnia) w Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnym KPN Pałac Sobieszów odbędzie się jarmark zimowy ,,W Folwarku”. To ważna informacja dla miłośników przyrody i lokalnych produktów.

O wydarzeniu opowiada Justyna Wierzchucka-Sajór z Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnego Karkonoskiego Parku Narodowego.

-Pierwszy jarmark zimowy ,,W Folwarku” to bardzo bogaty program przede wszystkim przyrodniczy i ekologiczny. Zaprosiliśmy na nasze wydarzenie pięciu ekspertów, biologów, którzy w swoich dziedzinach będą opowiadać nam różne ciekawostki dotyczące przyrody zimą. Wydaje nam się, że przyroda zasypia i nic się w niej nie dzieje, a tak naprawdę zachodzą w niej fascynujące procesy. W związku z tym odwiedzi nas dwóch ornitologów: Tomasz Maszkało i Krzysztof Konieczny. Będziemy mogli obejrzeć budki lęgowe dla ptaków oraz pójść na spacer ornitologiczny i podglądać ptaki zimujące na naszym terenie. Zagości u nas botanik Marek Malicki razem ze wsparciem studenckiego koła naukowego botaników ,,Gatun”, którzy będą robić przeróżne animacje botaniczne dla dzieci i dorosłych, a także opowiedzą o przystosowaniu flory Karkonoszy do klimatu górskiego. Będzie z nami również geolog Marcin Jaśkiewicz, który poprowadzi warsztaty ozdób świątecznych z kryształów, minerałów i kamieni półszlachetnych. Ostatni nasz prelegent to Ryszard Rutkowski, mykolog, który będzie opowiadał o leczniczych właściwościach grzybów. Warto przyjść i skorzystać z wiedzy fachowców. Oprócz tego nasi edukatorzy będą prowadzili stanowiska warsztatowe. Zaprosimy Państwa do zrobienia kalendarzy adwentowych z recyklingu, karmników drewnianych dla ptaków oraz kuli tłuszczowo-ziarnowych dla ptaków tak, żeby móc pomagać ptakom w okresie mrozów. Oprócz tego nasze zaproszenie przyjęło ponad trzydziestu wystawców, rękodzielników, rzemieślników, artystów, wytwórców, którzy będą sprzedawali swoje produkty właśnie na naszym jarmarku. Także wszelkie zakupy przedświąteczne, prezentowe będą u nas również możliwe. Poza tym przez całe te dwa dni w normalnych godzinach funkcjonują nasze eskpozycje – Klimatyczne Karkonosze i Pałac Sobieszów, więc po przejściu po jarmarku można zagrzać się trochę przy naszych wystawach i je obejrzeć.

Wydarzenia będą odbywać się w godz. od 12:00 do 17:00. Nam nie pozostaje już nic innego jak zaprosić Państwa na ten wspaniały jarmark!

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Box3 baner duży - prostokąt