Świąteczne wydarzenia w naszym regionie

, , , , ,

Nadchodzą święta Bożego Narodzenia. Sprawdźmy więc, co z tej okazji organizowane będzie w Jeleniej Górze i okolicach.

W Miejskim Muzeum Zabawek ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego odbędą się indywidualne warsztaty bożonarodzeniowe dla dzieci. Plan: 24 grudnia: ozdoby na choinkę (serce), 27 grudnia – ,,gwiazda”, 28 grudnia – świąteczny kot z tektury, 29 grudnia – bałwanek, 30 grudnia – drewniany skrzat. Zajęcia będą trwały do 40 min, a ich koszt to 10-15 zł. Zakres godz.: 24.12: 11:00-13:30, 27-30.12: 11:00-16:00.

26 grudnia o godz. 16:00 Parafia Ewangelicko-Augsburska w Jeleniej Górze – Cieplicach zaprasza wszystkich, bez względu na wyznanie na koncert kolęd ze wspólnym kolędowaniem.

W dniach 26 grudnia lub 29 grudnia warto wybrać się na nocne zwiedzanie Zapory Pilchowickiej z lampami naftowymi. Spacer prowadzić będzie po koronie tamy, której długość wynosi prawie 300 m. Podczas zwiedzania będzie można obejrzeć zabytkowe turbiny oraz stację kolejową. Cała budowla zostanie niesamowicie oświetlona. Godz.: 19:00-21:00. Ceny biletów: normalny: 60 zł, ulgowy do 16 lat: 30 zł, 2+2: 150 zł. Link do rezerwacji: Zapora Pilchowicka – Biuro podróży Discover Silesia

Wójt gminy Podgórzyn zaprasza 26.12 do Kościoła pw. MB Częstochowskiej w Podgórzynie na koncert ,,Kolędy i pastorałki na góralską nutę”. Wykonanie: Stanisław Karpiel-Bułecka (wokal), Szymon Chyc-Magdzina (skrzypce), Bartłomiej Wysocki (kontrabas), Wojciech Buńda (skrzypce), Jakub Kluś (skrzypce, akordeon), Paweł Medes (altówka). Wstęp wolny. Godz: 18:00 (po mszy św.)

26 grudnia o godz. 17:00 odbędzie się ,,Poszukiwanie worka św. Mikołaja” na Zamku we Wleniu. Odwiedzającymi zaopiekują się przewodnicy w strojach nawiązujących do epoki. Na terenie, na którym jest kościół i zamek będą mniej lub bardziej widoczne wskazówki, które krok po kroku doprowadzą poszukiwaczy do zguby Świętego. Zapisy: zwiedzanie@zameklenno.pl Koszt: 30 zł/os.(płatność na miejscu). Miejsce Spotkania: Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Łupkach. Czas trwania: 1,5 – 2 h.

26 grudnia jak co roku organizowany jest wbieg na wschód na Śnieżkę. Start spod Świątyni Wang o 5:00. Wejście na szczyt ok. 7:00. Przygotuj odpowiednią odzież, lampkę na czoło, przekąski i dobry humor. Możliwe, że będą potrzebne raki, bo ostatnie kilkaset metrów bywa oblodzone. Nr kontaktowy: 530243454.

W Moksialu w Szklarskiej Porębie na 29.12 o godz. 19:00 zaplanowano koncert świąteczny. Wystąpi kwartet, a w tym wokalista Damian Ukeje – zwycięzca pierwszej edycji The Voice of Poland, który koncertował m.in. z Haliną Młynkową. Podczas koncertu usłyszymy covery znanych i lubianych utworów świątecznych m.in.: ,,Jest taki Dzień” – Czerowne Gitary, ,,Będzie kolęda”- Skaldowie, ,,Last Christmas” – Wham. Cena: 30 zł. Bilety: Koncert Świąteczny Damian Ukeje (ekobilet.pl)

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Box3 baner duży - prostokąt