Świąteczne wydarzenia w Jeleniej Górze

, , , , , ,

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Sprawdźmy więc, co z tej okazji organizowane będzie w naszym mieście.

2 grudnia (w sobotę) w Osiedlowym Domu Kultury od godz. 10:00 do 12:00 odbędą się bezpłatne warsztaty mikołajkowe dla dzieci oraz spotkanie z Mikołajem. W programie: warsztaty piernikowe z Ewą Nyc, kartonowe ozdoby choinkowe z Ewelina Markiewicz, świąteczne lampiony z Edytą Kullą,  świąteczne wianki leśne z Magdalena Ogrodnik, a o godz. 11:30 Mikołaj rozda prezenty!

Filharmonia Dolnośląska 5 grudnia zaprasza na spektakl baletowy ,,Dziadek do orzechów” w wykonaniu renomowanego polskiego zespołu Królewski Balet Klasyczny. Ta klasyczna historia o walce między dobrą a złą mocą w połączeniu z piękną muzyką Piotra Czajkowskiego, zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Z kolei 10 grudnia o godz. 12:00 odbędzie się Niedzielny Poranek Muzyczny – Elficka Przygoda.

W tym roku w Jeleniej Górze rozświetlą się iluminacje świetlne, które nadadzą miastu niesamowity, świąteczny klimat.

Wynajmujemy choinkę na Placu Ratuszowym, która jest inna niż w poprzednich latach, ponieważ imituje drzewko żywe – mówi Magdalena Krzysik, naczelnik wydziału ochrony środowiska – Przy choince ustawiony jest tron, są dodatkowo 2 renifery oraz karuzela z muzyką. Jak w ubiegłych latach, zamówiliśmy trzy choinki, które będą ustawione w dzielnicach Jeleniej Góry: jedna na Placu Piastowskim wraz z siedziskiem w postaci prezentu, w dzielnicy Sobieszów oraz w Jagniątkowie. Dodatkowo miasto Jelenia Góra posiada ozdoby nalatarniowe, 40 sztuk na duże latarnie i 40 sztuk na mniejsze słupy, które mieszkańcy będą mogli podziwiać przechodząc przez ul. 1-go Maja. Aktualnie te dekoracje są montowane. Zostanie również ustawiona kartka do robienia zdjęć na wysokości Pizza Hut koło małego Jelonka oraz dekoracyjna bombka z jelonkiem w środku na rondzie przy ul. Podgórzyńskiej.

Tegoroczną atrakcją na Placu Ratuszowym będzie rozświetlenie choinki z udziałem dzieci – w mikołajki o godz. 16:30.

Dodatkowo 6 grudnia o godz. 18:00 zostanie otwarte kryte lodowisko przy ul. Kilińskiego w Jeleniej Górze.

15 -17 grudnia odbędzie się polsko-czeski Jarmark Świąteczny w Jeleniej Górze organizowany przez Jeleniogórskie Centrum Kultury. Jarosław Gromadzki z JCK opowiada, czego możemy się spodziewać podczas tego wydarzenia:

-W piątek o godz. 14:00 rozpoczyna się działalność handlowa, podczas której blisko stu artystów z Polski i z Czech zaprezentuje swoje produkty. Będzie można też wziąć udział w warsztatach i obserwować pracę rzemieślników. Od godz. 16:00 do 19:00 zapraszamy na animacje dla dzieci do ogrzewanej hali. To program ,,Świątek-piątek z elfami”, czyli śpiewy, tańce, piosenki dla najmłodszych. Podczas całego dnia możemy spotkać Świętego Mikołaja na Placu Ratuszowym, z którym warto zrobić zdjęcie, przekazać paczki i otrzymać słodki upominek. Funkcjonować będą również punkty gastronomiczne i mini wesołe miasteczko. Miasto przystrojone będzie w klimacie świątecznym. W sobotę rozpoczynamy o godz. 10:00 działalność handlowo-rzemieślniczą. Od godz. 12:00 do 19:00 w namiocie odbędą się bezpłatne warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych, gdzie przygotowywane będą różnego rodzaju ozdoby świąteczne. O godz. 17:00 zapraszamy na koncert chóru ,,COLORUS”. Grupa działa w Jeleniogórskim Centrum Kultury. O godz. 17:30 nastąpi uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju przez Hufiec Karkonoski ZHP oraz świąteczne życzenia z prezydentem miasta Jeleniej Góry. W niedzielę również rozpoczynamy od godz. 10:00. O godz. 12:00 do 15:00 odbędą się warsztaty artystyczne dla dzieci. O godz. 15:00 – koncert kolęd w wykonaniu zespołu ,,Sybiraczki”, a o godz. 16:00 – wręczenie nagród w konkursie szopek. W namiocie warsztatowym będą prezentowane szopki bożonarodzeniowe wykonane przez dzieci z jeleniogórskich szkół. W konkursie jurorami jest publiczność, więc zapraszamy wszystkich chętnych, aby wzięli udział w głosowaniu na najpiękniejszą szopkę. Warto, ponieważ klasa, która wygra w tym plebiscycie, w nagrodę w przyszłym roku pojedzie do zoo we Wrocławiu. Oprócz tego dzieci dostaną kalendarze ze swoimi szopkami. Jarmark bożonarodzeniowy zakończy się miejską wigilią o godz. 17:00, na którą serdecznie zapraszamy!

Warto również wybrać się do Teatru im. C.K. Norwida na spektakl ,,Scrooge. Opowieść wigilijna”. To adaptacja jednego z najpopularniejszych dzieł Dickensa, które jest znane w Polsce pod tytułem Opowieść wigilijna. Kojarzy się z magią Świąt Bożego Narodzenia i ta magia sprawia, że wszystko staje się możliwe, a dobro zawsze zwycięża.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Box3 baner duży - prostokąt