KARR z nową inwestycją w OZE

, , ,

W minionym roku KARR zdecydował się na wprowadzenie korzystania z tzw. zielonej energii, wytwarzanej z odnawialnych źródeł (OZE), w przypadku Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego z fotowoltaiki. Jest to rozwiązanie korzystne zarówno dla firmy, jak i dla środowiska.

„Fotowoltaika obniża koszty eksploatacji (energia z OZE jest często tańsza niż energia z tradycyjnych źródeł) a ponadto zmniejsza emisję zanieczyszczeń, w tym dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych, które przyczyniają się do globalnego ocieplenia i zmian klimatu. Nie powoduje też zanieczyszczenia wody i gleby, co poprawia jakość życia ludzi i zwierząt. Przynosi więc korzyści ekologiczne, ekonomiczne i społeczne” – podkreśla Prezes KARR – Hubert Papaj.

W ekologicznej odpowiedzialności KARR upatruje nie tylko zaangażowania w ochronę środowiska i odpowiedzialność społeczną, ale także poprzez tego typu działania chce stymulować innowacyjność i konkurencyjność lokalnych firm, pokazując im możliwości zrównoważonego rozwoju.

Firmy włączając się do korzystania z zielonej energii, mogą w ten sposób wyróżnić się na rynku, zdobyć przewagę konkurencyjną, przyciągnąć nowych klientów, partnerów i pracowników, którzy cenią sobie ekologię i zrównoważony rozwój, ale także podnieść wartość nieruchomości firmy, obniżyć koszty zużycia prądu oraz zmniejszyć ryzyko przerw w jego dostawie.

Przedsiębiorcy, którzy potrafią połączyć zysk z troską o środowisko naturalne, mogą liczyć na długotrwały sukces i uznanie swojej firmy na rynku.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Box3 baner duży - prostokąt