Dzień Składanek i Łamigłówek – Książnica Karkonoska zaprasza miłośników planszówek

, , , , ,

Dziś obchodzimy Dzień Składanek i Łamigłówek. Z tej okazji warto wybrać się do Książnicy Karkonoskiej i wypożyczyć dostępne gry planszowe.

Dzień Składanek i Łamigłówek to dobra okazja do ćwiczenia logicznego myślenia, rozwijania kreatywności i wyobraźni poprzez rozwiązywanie ćwiczeń umysłowych bądź wspólne planszowe rozgrywki z przyjaciółmi czy rodziną.

Jak informuje Georgia Jośko z biblioteki dziecięco-młodzieżowej w Książnicy Karkonoskiej:

-Od kilku lat zbieramy gry planszowe, których tematyka jest różnorodna, np. logiczne, przygodowe, strategiczne, rozrywkowe, ale też cała pula gier związanych z ćwiczeniem umysłu. W tej chwili posiadamy ok. 300 tytułów gier dla każdej kategorii wiekowej: od 2+ do 16+. W naszych zbiorach posiadamy również puzzle. 

W Książnicy Karkonoskiej gry planszowe możemy wypożyczyć na okres jednego tygodnia z możliwością przedłużenia terminu o kolejne tygodnie, jeżeli nie ma rezerwacji na daną grę przez innego czytelnika.

Z gier można również korzystać u nas na miejscu – dodaje Georgia Jośko – Do KK dzieci przychodziły w trakcie ferii zimowych, a w trakcie roku szkolnego spotykają się po lekcjach i wspólnie siadają do rozgrywek. To jest oczywiście dla czytelników – rejestrujemy wypożyczenia, żeby pilnować wszystkich elementów gry i by nie pogubiły się w czytelni.

Gry planszowe cieszą się dużą popularnością wśród czytelników. Z Książnicy Karkonoskiej każdego dnia wypożyczanych jest od kilku do kilkunastu gier.

Staramy się w miarę możliwości i posiadanych środków kupować kolejne tytuły, o których informują nas czytelnicy. Chętnie korzystamy z takich podpowiedzi – informuje Jośko.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA