Zmiany w organizacji ruchu przy dworcu PKP

, , , , ,

W związku z pracami prowadzonymi przez zarządcę sieci kolejowej – kolejny etap remontu tunelu kolejowego między Trzcińskiem a Wojanowe), wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa za pociągi spółki Koleje Dolnośląskie.

W związku z powyższym, do 28 listopada br. obowiązuje czasowa organizacja ruchu, zgodnie z którą miejsca parkingowe w zatokach postojowych na ul. 1 Maja (parkowanie obustronne w zatokach postojowych) zostaną tymczasowo wyłączone z użytkowania i przekazane do wykorzystania na potrzeby komunikacji zastępczej – analogicznie jak miało to miejsce w marcu br.

Komunikacja zastępcza wprowadzona zostanie dla pociągów relacji Janowice Wielkie – Jelenia Góra i Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna. Odbywać się będzie autobusami z wyznaczonego odcinka ulicy 1 Maja, w rejonie Dworca PKP w Jeleniej Górze.
Zgodnie z zatwierdzonym projektem czasowej organizacji ruchu w ww. terminie zostaną wyznaczone dwa odcinki zatok postojowych do obsługi ruchu zastępczego.

Pierwszy odcinek na wysokości od Hotelu FENIKS, po prawej stronie, do części wyznaczonej dla postoju autobusów komunikacji miejskiej. Zostanie tam wprowadzony zakaz zatrzymywania się (B-36) z wyłączeniem autobusów komunikacji zastępczej za pociągi Kolei Dolnośląskich (tabliczka T).

Drugi odcinek wyznaczony został po przeciwnej stronie, jako przystanek autobusowy obsługujący ww. komunikację. W związku z powyższym zlikwidowane zostają miejsca postojowe ogólnodostępne i wprowadzone zostanie oznakowanie przystanku autobusowego znakami D-15 (przystanek autobusowy).

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Box3 baner duży - prostokąt