Wystawa fotografii Mariana Bochynka

, , , , , , ,

W Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze 8 lutego o godz. 17:00 odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Mariana Bochynka pt. ,,W cieniu Uszby, czyli o wyprawach do jaskiń i w góry Gruzji”.

Na swoich zdjęciach fotograf stara się uwiecznić bogate krajobrazy i naturę, niezwykłość gór, intrygujące jaskinie, a także mieszkańców z różnych stron świata i ich zróżnicowane kultury.

Marian Bochynek urodził się w Górach Kaczawskich które od małego kształtowały jego wrażliwość na uroki górskiego krajobrazu oraz bogactwo natury. Dziś mieszka w Rudawach Janowickich i uważa, że z tymi górami nigdy się nie rozstanie.

Zawodowo jest przewodnikiem górskim i pilotem wycieczek a hobbystycznie fotografem, alpinistą i podróżnikiem. Chęć poznawania i zwiedzania świata przyczyniły się do tego, że dotarł na szczyty Tatr, Alp, Pamiru, gór Tień- Szań, Kaukazu, Himalajów, Andów i Kilimandżaro, do jaskiń Europy, Peru, Turcji, a także do dżungli amazońskiej, afrykańskiej, papuaskiej, afrykańskiej sawanny, azjatyckich pustyń, raf koralowych Oceanu Indyjskiego, Południowego Pacyfiku. Odwiedził Tybet, Nepal, Kyrgyzstan, Zanzibar, Peru, Ekwador, Wenezuelę, Indonezję, Egipt i inne bardziej dostępne kraje. Efektem jego wypraw było wiele wystaw, prelekcji i publikacji prezentowanych w Polsce, Austrii, Niemczech, Czechach, Gruzji i Estonii.

Mimo, że Marian Bochynek zafascynowany jest odkrywaniem nowych zakątków świata, poznawania odmiennych kultur i podziwianiem bogactwa krajobrazów, to jednaj nadal zakochany jest w naszych Sudetach oraz historią naszego regionu.

Wystawa potrwa do 14 kwietnia 2024 roku.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Box3 baner duży - prostokąt