Wernisaż wystawy Moniki Barabasz-Kwaśniak

, , , , , ,

W Książnicy Karkonoskiej odbędzie się wernisaż wystawy ,,Ulotne” mieszkanki z naszego regionu, Moniki Barabasz-Kwaśniak, już 15 lutego o godz. 17:00.

Na wystawie artystka zaprezentuje przegląd dotychczasowej twórczości, przede wszystkim w technice akwarelowej. Ujrzymy pejzaże przedstawiające nasz region, a także architekturę, zwierzęta, postacie, miejsca oraz autorską wizję do ilustracji “Alicja w Krainie Czarów”. Uczestnicy zobaczą warsztat malarski artystki, czyli, m.in. farby i narzędzia pracy. Podczas wernisażu zostaną również zaprezentowane krótkie filmy ukazujące eksperymenty, które autorka wykorzystuje w swoich pracach.

Monika Barabasz-Kwaśniak urodziła się w naszym regionie i do dzisiaj mieszka tu i tworzy. Skończyła Liceum Plastyczne w Jeleniej Górze oraz architekturę wnętrz na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Współpracuje od kilkunastu lat z Cezariuszem Wiklikiem i wydawnictwem z Jeleniej Góry – Ad Rem.

Artystka wykorzystuje wiele technik malarskich i rysunkowych. Jednak najbliższa jej sercu jest akwarela.

Zafascynowała mnie jej lekkość, szybkość i nieprzewidywalność. W technice tej najważniejsza jest cierpliwość do samego siebie i … zabawa. uwielbiam z nią eksperymentować, stosując różne papiery i triki, efekty zawsze są niespodzianką – tłumaczy artystka

Autorkę prac inspiruje otaczający świat i codzienność, gdzie odnajduje przestrzeń na tworzenie wielu różnorodnych tematów.

„W świecie flory i fauny zawsze znajdę natchnienie” – mówi Monika Barabasz-Kwaśniak

W międzyczasie – to projekt artystki i strona na Facebooku, gdzie autorka dzieli się swoimi pracami.

Źródło: Książnica Karkonoska

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA