Weekend w Jeleniej Górze i okolicach

, , , , , , , , ,

W województwie dolnośląskim trwają ferie zimowe, więc turyści i mieszkańcy z pewnością poszukują wydarzeń oraz rozrywki. Sprawdźmy zatem, co ciekawego dzieje się w naszym regionie.

Time Gates – bramy czasu zaprasza na Trasę Naukową Dwa Żywioły (powietrze i ogień) 19, 20 i 21 stycznia o godz. 14:31. Bilety w cenie 30 zł. Natomiast 19, 20 i 21 stycznia o godz. 17:30 odbędzie się Trasa Historyczna Maxi. Bilety w cenie 40 zł.

W Muzeum Przyrodniczym 19 stycznia o godz. 17:00 rozpocznie się wernisaż wystawy pt. ,,Powroty” Aleksandry Witek. Ta ekspozycja to zbiór wybranych pejzaży wykonanych na przestrzeni 20 lat: miejsca w których autorka przebywała, przestrzenie w których istnieje i te które chciałaby odwiedzić.

19 stycznia o godz. 17:00 warto wybrać się do Muzeum Karkonoskiego na spotkanie z Rafałem Fronią z cyklu ,,Spotkanie na Górze”. Podczas spotkania Rafał Fronia zachęci do dyskusji nad pytaniem: Po co w górach wyciągamy aparat?  „Okiem mojego obiektywu odwiedzimy Góry pięciu kontynentów. Zapamiętane i dzięki temu unieśmiertelnione emocje i chwile ulotne, które wciąż mogą być żywe”.

W Teatrze im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze odbędzie się spektakl pt. ,,Przyjazne dusze”, który zaplanowano na 19 i 20 stycznia o godz. 19:00 i 21 stycznia o godz. 18:00. Sztukę wyreżyserował Tadeusz Wnuk, a w obsadzie znajdziemy Marię Adamską, Jacka Grodnowego, Magdalenę Kepińską, Andrzeja Kępińskiego, Iwonę Lach, Tomasza Marczyńskieg oraz Małgorzatę Osiej-Gadzinę.

Filharmonia Dolnośląska zaprasza 19.01 i 20.01 o godz. 19:00 na koncert Moc Żywiołów. Wykonawcy: Agata Kielar-Długosz (flet), Łukasz Długosz (flet), Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej, Marek Wroniszewski (dyrygent). Program: Antonin Dvořák – Uwertura koncertowa W przyrodzie op. 91, Maciej Małecki – Koncert na dwa flety – prawykonanie, Antonin Dvořák – VII Symfonia d-moll op. 70. Bilety w cenie 50 zł.

Warto odwiedzić Miejski Ośrodek Kultury w Kowarach, by obejrzeć wystawę pająków, na której pojawią się m.in. czarna wdowa (najbardziej niebezpieczny pająk), ptasznik goliat (największy pająk na świecie), skorpion cesarski (największy skorpion, który zmienia kolor pod wpływem światła UV). Istnieje możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia z ptasznikiem. Podczas wystawy odbędą się również wykłady prelegentów. Bilety: ulgowy – 18 zł, normalny – 21 zł, wycieczki szkolne – 14 zł, rodzinny 2+2 64 zł, dzieci do 4 lat wejście gratis.

W Parafii pw. św. Jana Apostoła Ewangelisty na Placu św. Jana Apostoła na Zabobrzu odbędzie II Festiwal Kolęd i Pastorałek, który zaplanowano na sobotę 20 stycznia o godz. 12:00. Organizatorami wydarzenia są Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego, Przedszkole Niepubliczne ,,Stokrotka” oraz Parafia pw. św. Jana Apostoła Ewangelisty w Jeleniej Górze. Wstęp wolny.

Miejska Biblioteka Publiczna w Kowarach zaprasza wszystkich fanów literatury grozy na spotkanie autorskie z Grahamem Mastertonem 20 stycznia o godz. 13:00. Transmisję na żywo z wydarzenia będzie można obejrzeć na naszym facebooku Facebook i stronie: Na żywo – zachodnia.tv

W Galerii Sudeckiej 20 stycznia o godz. 14:00 rozpocznie się Festiwal Planszówek – Zagraj w Karkonosze! Gracze będą mogli przetestować lokalną grę planszową Visit Karkonosze. Opis: Zbierzcie rozsypane przez Ducha Gór klejnoty, odkrywając tajemnice jego królestwa: Karkonoszy, Gór Izerskich, Rudaw Janowickich, Gór Kaczawskich i Kotliny Jeleniogórskiej. Czekają na was wyjątkowe wyzwania w postaci pytań, zadań i ciekawostek o regionie. Oprócz tego uczestniczy zagrają w Splendor, Odmęty Grozy, Everdel, klasyczne Dooble i wiele innych mniej lub bardziej znanych pozycji.

W Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ul. Bankowej 20 stycznia o godz. 19:00 odbędzie się koncert Stanisława Soyki – cenionego artysty, muzyka, śpiewaka jazzowego i popowego, instrumentalisty i kompozytora. Bilety w cenie 80 zł.

W Schronisku PTTK Szwajcarka wystąpi Przemysław Bielawa. Dołącz do Szwajcarkowego Grania w sobotę o godz. 19:00. Artysta na muzycznej scenie jest już od ponad 30 lat. Przemysław Bielawa to gitarzysta, kompozytor, harmonijkarz i założyciel zespołu Nieobecni. Bilety w cenie 20 zł dostępne w dniu koncertu.

20 stycznia o godz. 18:00 w Artystyczna Galeria Izerska w Kromnowie zaprasza na projekt literacko-muzyczno-teatralny ASKIBURGION – opowieści niesamowite i niepokojące. Tematem wydarzenia będzie przedstawienie w sposób performatywny tekstów źródłowych dotyczących dawnych wierzeń, podań i legend Dolnego Śląska, a w szczególności Sudetów. Czytaniu towarzyszyć będzie tło muzyczne i utwory na instrumentach archaicznych, folkowych i niezwykłych. Bilety: do kapelusza, sugerowana cena – 40 zł.

Dolnośląska Zima 2024 – 20 i 21 stycznia na Polanie Jakuszyckiej!  Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wraz z licznymi atrakcjami turystycznymi zaproszą wszystkich na warsztaty edukacyjne, animacje i wspólne zimowe aktywności. 10:00-16:00 – sobota, 10:0-15:00 – niedziela.

W Zdrojowym Teatrze Animacji 21 stycznia o godz. 16:00 odbędzie się spektakl ,,Do góry – spektakl dla najnajów” skierowany do najmłodszych widzów od 3 miesiąca życia do 3 lat oraz ich bliskich, którzy wspólnie chcą doświadczyć teatru formy. Reżyseria: Alicja Morawska – Rubczak, Asystentka reżyserki: Natallia Levanava, Scenografia: Barbara Małecka, Muzyka: Sebastian Świąder, Charakteryzacja: Aga Ejsmont, Ilustracje: Katarzyna Mular, Występują: Diana Jonkisz, Dorota Fluder- Głowacka, Rafał Ksiądzyna.

Najmłodsi będą mogli wykonać upominki dla babci i dziadka podczas warsztatów w Muzeum Zabawek ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego w Karpaczu w niedzielę 21 stycznia. Start: 11:00, zakończenie: 15:00.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Box3 baner duży - prostokąt