Oszukał co najmniej 74 osoby z całej Polski…

, ,

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozić może 36-letniemu mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów, który podejrzany jest o serię oszustw na jednym z portali internetowych.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna w czerwcu br. na jednym z portali internetowych oferował do sprzedaży meble ogrodowe w cenie 600 złotych. 36-latek pobierał od zainteresowanych pieniądze w formie zaliczek lub opłaty kosztów transportu, jednak towaru nie dostarczał, wprowadzając w ten sposób klientów w błąd. W ten sposób oszukał on co najmniej 74 osoby z całej Polski na łączną kwotę około 20 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie.

Jeleniogórscy policjanci ustalili, że podejrzany o przedmiotowe oszustwa przebywa w Słupsku, gdzie go zatrzymali, a następnie trafił on do policyjnego aresztu. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz ma on zakaz opuszczania kraju. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

podinspektor Edyta Bagrowska

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *