Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Jeleniej Góry

, , , , ,

Będzie to pielęgnowanie tradycji, jasełka i wspólne kolędowanie, które połączy jeleniogórzan i turystów. Karkonoski Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Jeleniej Góry już w najbliższą sobotę 6 stycznia.

Po raz trzynasty Karkonoski Orszak Trzech Króli zorganizuje Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego wspólnie z miastem Jelenia Góra. Hasłem tegorocznego wydarzenia są słowa: ,,W jasełkach leży!”

Korowód rozpocznie msza o godz. 12:00 w Bazylice św. Erazma i Pankracego. Następnie orszak wyruszy z placu pod bazyliką o godz. 13:00 i przejdzie ulicami miasta w kierunku Placu Ratuszowego. Na czele korowodu będą dzieci z przedszkoli oraz szkół, które odegrają jasełka.

Podczas orszaku scenki zlokalizowane będą następująco: 1. Zawiązanie Orszaku przy schodach szkoły katolickiej (ZSK Pankracy), 2. Szałas Pasterzy przy schodkach Urzędu Miasta od strony tramwaju (Miejskie Przedszkole nr 13), 3. Walka dobra ze złem na rozwidleniu (ZSK Pankracy), 4. Dom Heroda przy schodkach na ul. Bankowej  (Szkoła Podstawowa nr 8), 5. Brama Nieba na ratuszu pod jelonkiem (MP nr 27 Okrąglaczek). Całość zakończy się wspólnym kolędowaniem.

Święto Trzech Króli, czyli Święto Objawienia Pańskiego, obchodzone jest na pamiątkę hołdu oddanego Jezusowi przez trzech Mędrców przybyłych ze wschodu po narodzinach w Betlejem. Kacper, Melchior i Baltazar przynieśli małemu dzieciątku dary o szczególnej symbolice. Kadzidło oznaczało boskość i znak kapłański, złoto to z kolei znak królewski symbolizujący władzę nad światem i królewską godność, natomiast mirra zwiastowała śmierć na krzyżu i uosabiała człowieczeństwo Jezusa.

Udział w orszakach jest dla wielu świadectwem wiary. Pierwszy orszak trzech króli w Polsce ruszył w 2009 roku. Tegoroczne obchody zorganizowane będą w 800 miastach.

Zdj. Fb Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Box3 baner duży - prostokąt