Nowe międzykontynentalne połączenie lotnicze z Wrocławia do Seulu

, , , , ,

Już w listopadzie uruchomione zostanie międzykontynentalne – i co najważniejsze – bezpośrednie lotnicze połączenie z Portu Lotniczego we Wrocławiu do Seulu w Korei Południowej. To historyczne, pierwsze takiej rangi i tak odległe połączenie z Wrocławia, które wystartuje jeszcze w tym roku i będzie obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Pasażerowie do stolicy Korei Południowej polecą od 3 listopada najnowocześniejszym samolotem – Boeingiem 787-8 Dreamliner.

Nowo uruchamiane od jesieni połączenie lotnicze z Wrocławia do Seulu pokazuje, że Port Lotniczy we Wrocławiu znakomicie rozwija swoją ofertę. Jako samorząd województwa dolnośląskiego od wielu lat realizujemy bardzo ambitną, dynamiczną i otwartą strategię rozwoju gospodarczego. Nasz autorski projekt Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza ukierunkowany jest na wsparcie regionalnych przedsiębiorców na międzynarodowych rynkach. Dzięki nowemu połączeniu lotniczemu ułatwimy dolnośląskim przedsiębiorcom relacje biznesowe w Korei Południowej. Bardzo ważnym aspektem uruchomienia stałych lotów z Wrocławia do Seulu jest także umożliwienie komunikacji między Koreą Południową a Dolnym Śląskiem dla społeczności południowokoreańskiej pracującej w LG Energy Solutions, które dynamicznie rozwija się w naszym regionie”– mówi Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Na Dolnym Śląsku, w aglomeracji wrocławskiej działa światowy gigant w branży elektronicznej, chemicznej i motoryzacyjnej – południowokoreański LG Energy Solution. W Polsce zarejestrowanych jest ponad 500 firm z kapitałem koreańskim, z czego połowa tych firm znajduje się właśnie na Dolnym Śląsku! Oznacza to, że istnieje potrzeba stworzenia bezpośredniego połączenia z Wrocławia do Seulu, aby ułatwić obywatelom Korei Południowej transport do pracy, rodziny oraz do celów turystycznych. Uruchomienie nowego połączenia jest odpowiedzią na zwiększony ruch pasażerski z Wrocławia do Warszawy, a stamtąd do Seulu, który od 2007 roku wzrósł czterokrotnie. Jak wynika z szacunków wrocławskiego lotniska, w 2022 roku na trasie Wrocław-Korea podróżowało 35 tys. osób (ruch w obie strony), a prognozy na 2023 rok wynoszą  44 tys. osób. 80 proc. z nich to pasażerowie podróżujący z i do Seulu.

 „Nie byłoby tej bardzo dobrej informacji i bezpośredniego połączenia lotniczego z Wrocławia do Seulu bez wielostronnej współpracy, na różnych poziomach administracji, także na poziomie regionalnym z instytucjami rządowymi i państwowymi, takimi jak Polskie Linie Lotnicze LOT ”- mówi wicemarszałek województwa Grzegorz Macko

Z wrocławskiego lotniska pasażerowie polecą liniami PLL LOT bezpośrednio do Seulu i wylądują na jednym z największych hubów w Azji – lotnisku Incheon. Loty do Korei Południowej będą pierwszym międzykontynentalnym i bezpośrednim połączeniem ze stolicy Dolnego Śląska, będą je obsługiwały samoloty Boeing 787 Dreamliner, a przelot na trasie Wrocław – Seul ma trwać około 11 godzin.

„Warto mieć marzenia i warto je spełniać. To historyczny dzień dla naszego lotniska. Możemy z dumą ogłosić uruchomienie pierwszego transkontynentalnego połączenia z Wrocławia prosto do Seulu realizowanego samolotem, który jeszcze nigdy nie startował z naszego lotniska. Ten wielki, historyczny projekt był możliwy dzięki owocnej współpracy wszystkich zaangażowanych w to podmiotów takich jak samorząd województwa dolnośląskiego, miasto Wrocław, przedstawiciele PLL LOT i przedstawiciele rządu” – mówi Cezary Pacamaj Prezes Zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

 Warto również dodać, że Port Lotniczy Wrocław stale się rozwija, planuje rozbudowę i modernizację infrastruktury. Projekt już otrzymał dofinansowanie z funduszy UE w wysokości 175 mln zł. Na terenie Portu Lotniczego Wrocław ma powstać m.in. płyta postojowa, równoległa droga kołowania i droga szybkiego zjazdu. Pod względem wielkości dofinansowania z UE to największy projekt w branży lotniczej w Europie. Cała inwestycja wyniesie 350 mln zł.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *