Mecenas Wiedzy dla prezydenta Jeleniej Góry

, , , , ,

Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak wyróżniony został  tytułem “Mecenasa Wiedzy” w 12. edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw. To kolejna po „Samorządowy Liderze Edukacji” nagroda dla Jeleniej Góry wręczona w ubiegłym tygodniu podczas uroczystej gali w Teatrze im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. 

Wyróżnienie przyznawane jest menadżerom JST za szczególne, osobiste zaangażowanie na rzecz rozwoju i promowania nowoczesnej edukacji, społeczeństwa uczącego się , innowacji oświatowych i gospodarki opartej na wiedzy na poziomie lokalnym i regionalnym. Docenione zostało efektywne zarządzanie, poszukiwanie nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych, opiekuńczych i wychowawczych, adaptowania się do sytuacji, zgodnie z sygnałami płynącymi ze środowiska lokalnego.

Przypomnijmy, że celem Programu „Samorządowy Lider Edukacji” jest zidentyfikowanie i wypromowanie tych jednostek samorządu terytorialnego, które legitymują się szczególnymi osiągnięciami w dziedzinie wspierania edukacji, nauki i kultury oraz rozwoju młodzieży, jak również wspieranie JST w działaniach na rzecz rozwoju edukacji oraz podnoszenia jakości kształcenia czy poprawy jego warunków. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Box3 baner duży - prostokąt