Kolej na Szklarska Porębę

, , , , ,

Szklarska Poręba stanie się inspiracja dla artystów ze Stowarzyszenia Silesia TakArt podczas pleneru artystycznego „Kolej na Szklarska Porębę” .

Rezultat pracy malarek, malarzy i fotografów z Polski i Niemiec będzie można zobaczyć na wystawie jaka będzie miała miejsce na 4Peronie od 24 kwietnia do 7 maja.

Wernisaż wystawy :
– 26 kwietnia, godz. 18.00
– 4 Peron, ul. Dworcowa 10
wstęp wolny

Wystawa będzie czynna od 26 kwietnia do 7 maja 2024 r.

Stowarzyszenie Silesia TakArt zostało zarejestrowane 11 lat temu przez 23 przyjaciół, będących jednocześnie twórcami i animatorami kultury. Osoby te znają się i utrzymują ze sobą kontakt od dawna. Niektóre z nich poznały się ponad ćwierć wieku temu. Potrzeba wspólnego tworzenia, oraz przebywania w przyjaznym środowisku twórczym miała decydujący wpływ na powstanie organizacji.

Większość z blisko 35 członków stowarzyszenia, stanowią malarze. Pasją pozostałych twórców jest grafika, rysunek oraz fotografia.

Stowarzyszenie od momentu powstania każdego roku organizuje plenery plastyczne, w których biorą udział przede wszystkim członkowie Silesia Tak Art. Do tej pory w latach 2013 – 2023 Zarząd Silesia Tak Art zorganizował 25 plenerów plastycznych, w tym 13 o charakterze międzynarodowym. Większość powstałych podczas plenerów prac została podarowana przez naszych twórców na rzecz hospicjów, fundacji i stowarzyszeń. Twórcy uczestniczą w przeglądach sztuki i w konkursach plastycznych, gdzie zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *