Jelenia Góra gotowa na Kolarski Weekend

, , , , ,

Jelenia Góra to ważny punkt na mapie polskiego MTB i ważny punkt na trasie tegorocznego Bike Maratonu. Oprócz skojarzeń z rywalizacją w maratonie i pięknymi oraz wymagającymi trasami wokół Jeleniej Góry, od razu przypominamy też sobie o selektywnej i godnej najlepszych zawodników na świecie trasie XCO w Parku Paulinum i o wyścigu Mai Włoszczowskiej – Jelenia Góra Trophy Maja MTB Race. Te dwa kolarskie wydarzenia zbliżają się milowymi krokami i wszystko u stóp Karkonoszy jest już prawie gotowe na przyjęcie zawodników i kibiców. Dodajmy też, że jedym z wydarzeń Kolarskiego Weekendu w Jeleniej Górze będzie parada rowerów i rajd rowerowy „Jeleniogórska Szprycha”. Wszystko odbędzie się w dniach 20 – 21 maja.

Jak zatem wygląda kolejność jeleniogórskich atrakcji? Najpierw dzień XCO. Wszystko zacznie się w sobotę 20 maja, a w zasadzie już w piątek, kiedy podwoje w Parku Paulinum otworzy biuro zawodów. Tego dnia będzie też możliwość przeprowadzenia treningu na oznakowanej już trasie, a na wieczór zaplanowana jest odprawa techniczna. Sobotę wypełnią kolejne wyścigi, a kulminacją będzie rywalizacja elity kobiet (o 11:45) i elity mężczyzn (13:45). JG Ttrophy Maja MTB Race ma w tym roku rangę UCI C1, jest to jedna z rund Pucharu Polski XCO oraz eliminacja OOM. Szykują się więc również starty kategorii U15 i U17 oraz U13, a także kategorii Masters i Cyklosport. Jak zwykle w Jeleniej Górze, sporo mamy zawodników z zagranicy. Sobota to także dzień „Jeleniogórskiej Szprychy”, która zacznie się pod Galerią Sudecką, a zakończy w Parku Paulinum. W miasteczku zawodów odbędą się również zawody dla dzieci – Quest Sport Maja Race Kids.

Ostatnie dni zapisów do wyścigów sobotnich: https://wynikizawodow.eu/zawody/130 https://mtbjelenia.pl/strefa-zawodnika/program-short/ , https://mtbjelenia.pl/plan-sport-village/

Zostawiamy pełną kolarskich emocji sobotę i po chwili wytchnienia przechodzimy do niedzieli, czyli do kolejnej edycji cyklu Bike Maraton. Trzy dystanse jeleniogórskiej edycji czekają: FUN, który ma 20 km, CLASSIC 34 km i MEGA 56 km. Trasa maratonu nawiązuje do najlepszych tradycji wyścigów w Jeleniej Górze i prowadzi przez najbardziej malownicze i „kolarskie” zakątki Rudaw Janowickich. Widowiskowy start rozpocznie się o godzinie 11:00 na reprezentacyjnym Placu Ratuszowym – wizytówce jeleniogórskiej starówki. Meta dla wszystkich trzech dystansów znajdować się będzie w Parku Paulinum, a ostatni odcinek trasy wykorzystuje część rundy sobotnich zawodów XCO. Finisz zapowiada się więc również niezwykle atrakcyjnie, a na trasie będzie wiele miejsc dogodnych do kibicowania.

Uwaga! Biuro zawodów Bike Maratonu znajduje się w Parku Paulinum!

https://bikemaraton.com.pl/jelenia-gora/biuro-zawodow/#start

Rejestracja zawodników do startu w Bike Maratonie: https://bikemaraton.com.pl/zgloszenia/

Program weekendu: https://bikemaraton.com.pl/jelenia-gora/programkolarski

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Box3 baner duży - prostokąt