Dwa Oscary dla “Strefy interesów” kręconej m.in. w Cieplicach

, , , , , , ,

Film pt. “Strefa interesów” w reżyserii Jonathana Glazera został wyróżniony dwoma Oscarami za najlepszy dźwięk i w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Sceny kręcone były między innymi na Placu Piastowskim i w Parku Zdrojowym w Cieplicach Śląskich-Zdrój oraz na Zamku Książ w Wałbrzychu.

Produkcję mogliśmy zobaczyć podczas festiwalu filmowego “Film Festival Zoom – Zbliżenia”.  Dla tych, którzy nie widzieli jeszcze tego kinowego arcydzieła, polecamy wybrać się do kina Lot w Jeleniej Górze. Plan seansów: wtorek (12.03) o godz. 17:45, czwartek (14.03) o godz. 17:45, piątek (15.03) o godz. 18:00, sobota (16.03) o godz. 18:00, niedziela (17.03) o godz. 18:00.

“Strefa interesów” (“The Zone of Interest”) przenosi widzów do czasów II wojny światowej i ukazuje codzienne życie niemieckiej rodziny. Rudolf Höss wraz z żoną Hedwigą, czwórką dzieci i psem mieszkają w przestronnym domu z pięknym ogrodem i wiodą spokojne życie. Jednak tuż obok ich miejsca zamieszkania znajduje się obóz zagłady Auschwitz-Birkenau, którego komendantem jest sam Rudolf. Film porusza tematy okupacji, konfliktów i zwraca uwagę na bolesną historię, skłaniając widzów do refleksji.

“The Zone of Interest” to polsko-brytyjsko-amerykańska kooprodukcja. Całość zdjęć została zrealizowana w Polsce, za które odpowiadał Łukasz Żal. Na swoim koncie ma nominację do Oscara za pracę przy filmie “Ida” i “Zimna Wojna”. Współproducentką “Strefy interesów” jest Ewa Puszczyńska znana ze współpracy z Pawłem Pawlikowskim przy “Idzie” i “Zimnej Wojnie”.

W pracę nad produkcją zaangażowany był Polski Instytut Filmowy oraz Muzeum Auschwitz w Oświęcimiu.

Fot. Paweł Żuchowski

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Box3 baner duży - prostokąt
icon-zachodnia
box3-baner-maly

AKTUALNOŚCI

icon-zachodnia

Na żywo

icon-zachodnia

Pogoda: Jelenia Góra

27°C Odczuwalna 27°C
1012hPa 35% 100% 1m/s