Co na weekend w regionie?

, , , , , , , ,

Jakie wydarzenia odbędą się od 1 do 3 marca? Sprawdźcie nasz weekendowy informator!

1 marca

O godz. 17:00 w galerii BWA w Jeleniej Górze odbędzie się wernisaż wystawy Pawła Dudka pt. “Rysujące maszyny” , gdzie zostaną zaprezentowane prace narysowane przez maszyny, które skonstruował człowiek. Będzie to pewnego rodzaju prowokacja i eksperyment.

Na 4Peronie W Szklarskiej Porębie o godz. 18:00 zapraszamy na wernisaż wystawy “Twarze wojny”. Jest to ekspozycja fotografii autorstwa naszego reportera Roberta Czepielewskiego, a także Sergieja Łojki i Rusłana Absurdova, ukazująca działania wojenne w Ukrainie od 2014 r. do czasów teraźniejszych. Podczas wystawy odbędzie się również prelekcja.

W Jeleniogórskim Centrum Kultury Muflon o godz. 19:00 zaplanowano koncert zespołu Ponad Chmurami promujący swój nowy album “Małe Niebo” . Do składu grupy należą: Katarzyna Jacuk (śpiew, giatara akustyczna, ukulele, idiofony), Nikodem T. Jacuk (gitara akustyczna), Adam Garnecki (wiolonczela), Domonik Łochnicki (realizacja dźwięku).

2 marca 

O godz. 10:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach dzieci i dorośli mogą dołączyć do warsztatów malarskich w formie terapeutycznej. Prowadząca: Izabela Kampczyk Zapisy: sekretariat@gok.myslakowice.pl.  Tel: 757131298

Muzeum Miejskie “Dom Gerharta Hauptmanna” zaprasza o godz. 12:00 na wernisaż wystawy pt. “Sanie rogate wczoraj i dziś” prezentującej pocztówki i grafiki sań rogatych i replik sań rogatych należące do prywatnej kolekcji Mirosława Góreckiego.

O godz. 17:00 w Galerii Izerskiej w Kromnowie odbędzie się koncert jeleniogórskiego zespołu Muzy Kuny. W składzie: Radek Kuna Kunecki (wokal, gitara, harmonijka, kazoo, autor tekstów i muzyki), Daniel Kuna Kunecki (wokal, gitara, drumla, autor tekstów i muzyki), Witold Stambulski (gitara basowa, chórki), Włodzimierz Brzeziński (skrzypce), Mikołaj Sadowski (instrumenty perkusyjne, cajon).

W Teatrze im. Cypriana K. Norwida o godz. 19:00 zaplanowano komediowy spektakl pt. “Mąż mojej żony” w reżyserii Henryka Adamka. Wystąpią: Jacek Grondowy i Piotr Konieczyński.

Zdrojowy Teatr Animacji zaprasza na spektakl muzyczny dla dorosłych pt. “Hemar z homarem. Szlagiery przedwojennego kabaretu” w reżyserii Bogdana Nauki o godz. 19:00. Sztuka przeniesie gości do kabaretów przedwojennej stolicy, gdzie występowały największe gwiazdy ówczesnej estrady, teatru i kina.

3 marca

Zarząd oddziału PTTK “Sudety Zachodnie” zaprasza na wycieczkę w ramach Rajdu Na Raty, którą poprowadzi Jarosław Kapczyński (tel. 605084476). 13-kilometrowa trasa będzie przebiegała od Jagniątkowa do Cieplic przez Przesiekę, Zachełmie i Podgórzyn. Wyjazd o godz. 9:26 autobusem nr 15 spod dworca PKP na ul. 1 maja. Uczestnicy wycieczki ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków we własnym zakresie.

W Parku Norweskim w Cieplicach o godz. 14:00 odbędzie się Bieg Pamięci “Żołnierzy Wyklętych” w ramach miejskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Szczegóły wydarzenia oraz formularz zgłoszeniowy pod linkiem: XII edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Jeleniej Górze – informacje i zapisy. (pankracy.edu.pl)

O godz. 18:00 w  Teatrze im. Cypriana K. Norwida zaplanowano spektakl “Mąż mojej żony”.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Box3 baner duży - prostokąt