Co na weekend w Jeleniej Górze i okolicach?

, , , , , , , ,

Rozpoczyna się weekend. Sprawdźmy, jakie wydarzenia odbędą się w naszym regionie.

12.04 – piątek

W Teatrze im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze o godz. 19:00 odbędzie się spektakl komediowy pt. “Prezent urodzinowy” (“Birthday Suite”) w reżyderii Jerzego Bończaka. Wystąpią: Marta Kędziora-Nowaczek, Magdalena Kępińska, Jacek Grondowy, Piotr Konieczyński i Robert Mania.

O godz. 19:00 Filharmonia Dolnośląska zaprasza na koncert “Dźwięki odległej północy” w wykonaniu Andrzeja Wojciechowskiego na klarnecie oraz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej pod batutą Robertasa Šervenikasa. W programie: Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – Miške (W lesie),
Karol Kurpiński – Koncert klarnetowy B-dur, Astor Piazzolla – Oblivion, Edvard Grieg – Symfonia c-moll EG 119.

Jeleniogórskie Centrum Kultury zaprasza o godz. 19:00  na koncert przy świetle kilkuset świec pt. “Piano Best Covers: Romantic Music with Candlelight”. Solistą będzie pianista Łukasz Szubski.

13.04 – sobota

W ramach akcji “Weekend bez Śnieżki” Karkonoski Park Narodowy zaprasza o godz. 10:00 na spacer wokół stawów sobieszowskich. Uczestnicy wycieczek ubezpieczają się we własnym zakresie. Obowiązuje strój i obuwie
odpowiednie do warunków pogodowych i terenowych danej trasy. Zapisy: marta.mejer@kpnmab.pl lub 724 230 431.

W Teatrze im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze o godz. 19:00 odbędzie się spektakl komediowy pt. “Prezent urodzinowy” (“Birthday Suite”) w reżyderii Jerzego Bończaka. Wystąpią: Marta Kędziora-Nowaczek, Magdalena Kępińska, Jacek Grondowy, Piotr Konieczyński i Robert Mania.

W Miejskim Ośrodku Kultury w Kowarach o godz. 18:00 zaplanowano koncert z okazji 30-lecia występów na scenie zespołu Only Quintet z piosenkami z repertuaru Ewy Bem, Michała Bajora, Hanny Banaszak, Gabrieli Kownackiej i innych.

14.04 – niedziela 

54. Rajd Na Raty – W niedzielę na wycieczkę: Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 14 kwietnia 2024 r. na wycieczkę nr 8 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z Jeleniej Góry pociągiem o godz. 7.11 do Szklarskiej Poręby Górnej, gdzie przesiadamy się na pociąg do Kořenova (kierunek Liberec). Na stacji kolejowej w Kořenovie będzie oczekiwał turystów prowadzący wycieczkę Jarosław Kapczyński (tel. 605084476). Trasa długości 13 km przebiega na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich. Ze stacji w Kořenovie ruszamy szlakiem niebieskim, w części Kořenova o nazwie Tesařov oglądamy niewielki kościół postawiony tu w 1909 roku przez niemieckich ewangelików, w pobliżu dwa bunkry będące częścią umocnień budowanych w latach 1935-38 wzdłuż ówczesnej granicy czesko-niemieckiej. Z Tesařova podchodzimy szlakiem niebieskim na górę Hvězda (959 m). Na szczycie kamienna wieża widokowa Štěpánka (wstęp 40 kč) budowana w latach 1847-1892, z platformy widokowej rozciąga się nieograniczony widok we wszystkich kierunkach. Nazwa wieży pochodzi od nazwiska namiestnika cesarskiego, który wizytując budowę drogi między Libercem a Trutnovem odwiedził to miejsce. Po obejrzeniu panoramy schodzimy do Příchovic, mijamy neoromański kościół św. Vita i kierujemy się do położonego na skraju wsi, otwartego w 2013 r. Muzeum Járy Cimrmana, fikcyjnej postaci czeskiego geniusza- wybitnego wynalazcy, architekta, pisarza, kompozytora, malarza, itd. (wstęp 65 kč), częścią obiektu jest wieża widokowa Maják. Po zwiedzeniu muzeum zatrzymamy się na odpoczynek w położonym tuż obok Minibrowarze U Čápa. Z Příchovic szlakiem żółtym, mijając po drodze leśną kaplicę św. Gotharda z 1817 roku idziemy do punktu widokowego Šulíkova skála. W końcowej części wędrówki krętą drogą schodzimy do Tanvaldu (na skraju miasta stoi neogotycki kościół św. Franciszka), skąd o godz. 17.30 odjeżdżamy pociągiem do Jeleniej Góry, z przesiadką w Szklarskiej Porębie Górnej. Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym. (Opracował Wiktor Gumprecht).

Filharmonia Dolnośląska zaprasza wszystkie dzieci i ich rodziny na Niedzielny Poranek Muzyczny pt. “Jak brzmi kosmos” o godz. 10:00 i 12:00.

W Teatrze im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze o godz. 18:00 odbędzie się spektakl komediowy pt. “Prezent urodzinowy” (“Birthday Suite”) w reżyderii Jerzego Bończaka. Wystąpią: Marta Kędziora-Nowaczek, Magdalena Kępińska, Jacek Grondowy, Piotr Konieczyński i Robert Mania.

O godz. 16:00 w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze odbędzie się spektakl dla najmłodszych pt. “Krawiec Pan Niteczka” w reżyserii Waldemara Wolańskiego.

O godz. 18:00 Jeleniogórskie Centrum Kultury Muflon zaprasza na spektakl “Hakuna Matata” na podstawie bajki “Król Lew”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

W Caffe Szept & Gallery o godz. 18:00 odbędzie się koncert Eweliny Gorayskiej i Roberta Wróblewskiego zatytułowany “Kobieta… Tango & Piano”.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *