Bezwarunkowe piękno fotografii

, , ,

Muzeum Dom Carla i Gerharta Hauptmannów zaprasza 18 maja o godz. 19, w ramach “Nocy Muzeów” na wernisaż autorskiej wystawy fotograficznej Daniela Koszeli ze Szklarskiej Poręby pt. “Bezwarunkowe piękno fotografii”.

O autorze:
Rocznik 1986. W 2012 roku zauroczony Karkonoszami i Górami Izerskimi zacząłem interesować się fotografią. Początkowo wykonywałem głownie zdjęcia krajobrazowe, ukazujące piękno Krainy Ducha Gór. Swój warsztat fotograficzny zdobywałem sam, podpatrując lokalnych fotografów i poszukując informacji technicznych w książkach czy internecie. Od 2015 roku zajmuję się fotografią profesjonalnie, realizując wiele zleceń – z różnych dziedzin fotografii – od reportaży (śluby, imprezy sportowe) po fotografię reklamową i produktową. Korzystam przy tym z najnowszych zdobyczy technicznych, takich jak profesjonalne aparaty bezlusterkowe czy drony.
Prace Daniela z Karkonoszy i Gór Izerskich zdobyły wiele nagród w Polsce i na świecie. Najważniejsze z nich to dwa z rzędu pierwsze miejsca w 2021 i 2023 roku za prace „Dwie Wieże” oraz “Zastrugi” w jeleniogórskim konkursie „Zobacz Ducha Gór” organizowanego co dwa lata przez Fundację Nowin Jeleniogórskich i Redakcję Nowin Jeleniogórskich. Sukcesy za granicą to pierwsze miejsce w kategorii „Sport” w prestiżowym, największym konkursie fotografii z powietrza na świecie „Siena Drone Awarda 2022” za pracę „Falling Skiers” oraz trzecie miejsce w kategorii „Księżyc” w największym na świecie konkursie astrofotograficznym „Insight Investment Astronomy Photographer of The Year 2020” za pracę „Moon Base”.
Wystawa czynna od 19 maja do 14 lipca 2024.

Dodatkowo po wystawie pokaz sommeliera:
Macieja Modzelewskiego, organizatora jeleniogórskiego Festiwalu Wina Polskiego “O winie w Kotlinie”
Właściciela sklepu Winne Historie w Jeleniej Górze

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *