Zniszczył sanie Grupy Karkonoskiej GOPR

, , , ,

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę z powodu zniszczenia sań należących do Grupy Karkonoskiej GOPR. Grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Jeleniej Górze otrzymali zgłoszenie w dniu 30 grudnia ok. godz. 15:00, że mężczyzna w stanie nietrzeźwości porusza się szlakiem górskim w stronę Śnieżki. Policję poinformowano również, że mężczyzna jest agresywny i zamierza targnąć się na swoje życie.

Policjanci udali się na poszukiwania 32-latka wraz z ratownikami Grupy Karkonoskiej GOPR ze względu na panujące zimowe warunki atmosferyczne. Mieli dołączyć do ratowników, którzy już wcześniej wyruszyli na poszukiwania.

Odnaleziony mężczyzna był nietrzeźwy i wyziębiony. Ratownicy postanowili zwieźć turystę saniami ratowniczymi. 32-latek odmawiał jednak pomocy i był agresywny w stosunku do grupy poszukiwawczej. Ratownicy i policjanci musieli użyć środków przymusu bezpośredniego, by umieścić mężczyznę w saniach.

Podczas transportu nieodpowiedzialny turysta wyrywał się i zniszczył sanie ratunkowe Grupy Karkonoskiej GOPR. Ostatecznie ratownicy bezpiecznie zwieźli mężczyznę z górskiego szlaku i po odpowiednim zaopatrzeniu medycznym został przekazany w ręce policjantów.

Mężczyzna a uszkodzenie mienia z pobudek chuligańskich odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie przebywa w policyjnym areszcie.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *