Zdrojowy Teatr Animacji zaprasza na spektakl i licytacje w ramach WOŚP

, , , , , ,

w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze odbędzie się spektakl pt. ,,Rozbójnik Hotzenplotz” dla najmłodszych i ich bliskich. Sztukę zaplanowano w dniu finału WOŚP (28 stycznia) o godz. 16:00. Po spektaklu nastąpią licytacje.

Spektakl przygotowano z myślą o przedszkolakach i dzieciach wczesnoszkolnych na podstawie tekstu Otfrieda Preusslera – autora wielu książek dla najmłodszych. ,,Rozbójnik Hotzenplotz” to historia przygodowa pełna zwrotów akcji, która opowiada o losach dwóch chłopców – Kacpra i Józia mierzących się z rozbójnikiem Hotzenplotzem. To opowieść pełna magii, przedstawiająca piękną przyjaźń bohaterów. Jeśli chcecie dowiedzieć się jak potoczy się historia Józia i Kacpra, odwiedźcie Zdrojowy Teatr Animacji.

Po spektaklu odbędą się licytacje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w których każdy może wziąć udział.

Pierwszym produktem do wylicytowania będzie własnoręcznie przygotowana ramko-skarbonka 3D nawiązująca do spektaklu ,,Rozbójnik Hotzenplotz”. Wykonała ją Vasylysa Hrytsenko. Praca przedstawia tytułowego rozbójnika. Materiały, których użyła artystka to m.in.: drewno, papier, wełna, skóra.

ramko-skarbonka 3D

Możecie również wziąć udział w licytacji o krasnala Jurka, który został wykonany własnoręcznie przez Wiolettę Tusznicką-Kuper. Autorka krasnala nadaje nowe życie przedmiotom codziennego użytku wykorzystując nurt zero waste.

krasnal Jurek

Kolejnym przedmiotem aukcyjnym jest debiutancki tomik poezji “Śladomość”. To zbiór wierszy “młodzieńczych” z lat 1995-2011 wybranych przez autora Radosława Binieka. Kilka utworów zawartych w tomiku nagrodzono na konkursach poetyckich.

tomik poezji

Wylicytować można także obraz pt. “Wczesna jesień” autorstwa malarki i aktorki Doroty Fluder-Głowackiej. Praca została wykonana techniką akrylu i powstała w roku 2022. Rozmiary: 50/40 + drewniana rama, obraz zawerniksowany.

obraz “Wczesna jesień”

Następnym przedmiotem licytacji jest ceramika szkliwiona wykonana przez artystkę Dorotę Korczycką-Bąblińską w pracowni Mirona Kulli. Autorka tworzy ceramikę już od 3 lat.

ceramika szkliwiona

Warto również wziąć udział w licytacji o ręcznie wykonaną lalkę przez Urszulę Jonkisz, miłośniczkę robótek ręcznych i autorkę projektu Domu Lalek Adoptowanych w Karpaczu.

Miłośnicy domowych wypieków mogą skusić się o licytację koszyku pierniczków autorstwa Danuty Wójcik. Ciasteczka są własnoręcznie udekorowane.

Do wylicytowania jest również piękny różowy miś Tymoteusz ręcznie wykonany przez Marzenę Pliszkę, szefową pracowni plastycznej. Miś to Tymoteusz Rymcimci we własnej osobie – z cyklu bajek dla dzieci Jana Wilkowskiego.

miś Tymoteusz

Ostatnim przedmiotem do wylicytowania jest stojak na okulary “Karmelek”. Produkt wykonała Monika Pasternak. Artystka tworzy piękne, solidne praktyczne prace. Stojak przedstawia bohatera spektaklu “Karmelek”.

stojak na okulary

Źródło: Fb Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze im. Bogdana Nauki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA