Zapraszamy na wernisaż Ewy Rubinstein

, , ,

Zapraszamy na wernisaż wystawy Ewy Rubinstein pt. “Elegie. Fotografie z lat 1967-1990” do Galerii Korytarz w JCK przy ul. Bankowej 28/30, w piątek o godz. 17 00.

O swoich fotografiach Ewa Rubinstein mówi, że “każde zdjęcie stanowi zastraszająco wierny autoportret autora, wyrażający – celowo lub mimowolnie – postawy życiowe, sposób widzenia samego siebie, innych ludzi oraz świata wynikający z głęboko w nim tkwiących, często podświadomych lub nieświadomych ,,wyobrażeń”. Odtąd przedmiot, to znaczy odbity obraz fotograficzny, nabrał dla mnie wartości symbolicznego zapisu tego, co tkwi w głębi mej świadomości.”

Andre Kertesz napisał w przedmowie do teki prac Ewy Rubinstein, wydanej w 1981 roku: “Literatura, malarstwo, sztuka – usiłują wyrazić owe szczególne momenty życia, i oto fotografia okazuje się stanowić najbardziej bezpośredni środek tego rodzaju świadectwa. W zestawie dzieł Evy Rubinstein można wyczuć, jak potrafiła przetłumaczyć zwyczajne drobiazgi własnego życia na oszałamiające i głębokie w wyrazie fotografie.”

Wystawa Ewy Rubinstein w Galerii Korytarz została zorganizowana dzieki uprzejmości Pana Wojciecha Stanislawa Grochowalskiego – dyrektora Międzynarodowej Fundacji Muzycznej im. Artura Rubinsteina w Łodzi. Wystawa potrwa do 29 kwietnia 2024 r.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *