Zadbaj o siebie

, , , , ,

Mało kto wie, ale w naszym kalendarzu warto zaznaczyć datę 10 październik. Na tę datę przypadają, na pozór niemające nic wspólnego ze sobą 2 święta: Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego i  Światowy Dzień Drzewa.

Chociaż mogą się wydawać zupełnie różnymi tematami, oba dni mają głębokie znaczenie dla naszej psychiki i otoczenia. Kontakt z naturą, spacer w lesie lub po parku, mogą okazać się doskonałą formą terapii dla zdrowia psychicznego. Zielenie drzew i przyroda mają zbawienny wpływ na nasze emocje i pomagają nam odprężyć się w stresującym świecie. Przebywanie w lesie jest prostą formą poprawy jakości życia oraz zdrowia fizycznego i psychicznego.

Kontakt z drzewami działa na nas kojąco i relaksująco. Obniża poziom hormonu stresu, tłumi gniew oraz niepokój, a także poprawia jakość snu i wydłuża go.

W Kotlinie Jeleniogórskiej jest wiele przepięknych lasów i terenów do spacerowania. Zachęcamy więc do wyjścia z domu i obcowania z naturą! Pamiętajmy o znaczeniu drzew i naszego zdrowia psychicznego, które są nierozerwalnie ze sobą związane i wspólnie tworzą naszą lepszą przyszłość.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *