Za pomocą łomu próbował włamać się do bankomatu

, , , ,

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz policjanci z Karpacza zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem oraz o nielegalne posiadane broni i amunicji.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło około godziny 1.00 w nocy z 23 na 24 sierpnia br. w Karpaczu. Mężczyzna za pomocą łomu próbował włamać się do kasety wrzutowej szafy depozytowej bankomatu. Zamierzonego celu nie osiągnął, gdyż spłoszył go alarm. Mężczyzna uciekł, ale całe zdarzenie zarejestrowały kamery.
Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie na podstawie zebranych informacji oraz analizy nagrań z kamer wytypowali, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tego czynu. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. Ponadto policjanci na terenie jego posesji znaleźli broń i amunicję, na które nie posiadał wymaganego zezwolenia.

42-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz za usiłowanie kradzieży z włamaniem oraz nielegalne posiadanie broni i amunicji grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został już objęty dozorem policyjnym. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

podinspektor Edyta Bagrowska

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *