XXIX Spotkanie Biznesu Czech, Polski i Słowacji

, , , ,

W Ostrawie 15 czerwca 2023 roku odbyło się XXIX Spotkanie Biznesu Czech, Polski i Słowacji. Jak co roku przedstawiciele administracji państwowej, samorządowej z trzech państw, spotkali się aby wspólnie porozmawiać o tematach dalszego rozwoju współpracy transgranicznej.

Dyskusja na temat wspólnego wykreowania szans rozwoju, wymiana doświadczeń oraz poszerzanie sieci kontaktów biznesowych to jedne z głównych wątków spotkania.

Organizatorem była Czesko-Polska Izba Handlowa, a także Konsulat Generalny RP w Ostrawie, Kraj Morawsko-Śląski, władze samorządowe województwa śląskiego i opolskiego i Kraj Żyliński.

Zaproszeni goście mieli także okazję do mniej formalnych rozmów w ogrodach Konsulatu Generalnego RP w Ostrawie. Nieformalne rozmowy były szansą do nawiązania nowych kontaktów biznesowych i relacji partnerskich.

„Liczymy na to, że polskie, czeskie i słowackie przedsiębiorstwa w niedalekiej przyszłości będą mogły stworzyć wspólny rynek dla różnych branż i różnych wielkości firm tj. małych i średnich przedsiębiorstw. Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego jest za tym, aby nasze relacje rozwijały się i wspólnie dążyły do szans ekonomiczno-społecznych, zacieśnienia współpracy i oferowania różnych możliwości rozwoju dla wszystkich przedsiębiorców” – relacjonuje Hubert Papaj – Prezes KARR.

Wśród poruszonych na spotkaniu tematów nie zabrakło dyskusji związanych również z problematyką energetyczną, bezpieczeństwa żywnościowego, czy rozwoju transportu kolejowego, w tym kolei dużych prędkości.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *