Wszyscy do Sobótki! Finał Bike Maratonu 7 października

, , , , ,

Ależ nam zleciał ten sezon! Kolarska wiosna płynnie przeszła w lato i oto mamy już kolarską jesień, która zawsze oznacza zmianę tempa, hamowanie i finisz, choć wielu zawodników jeszcze szykuje się do kasowania ucieczek i samotnych zrywów na ostatniej prostej.

Do finału zmierza już również cykl Bike Maraton, który od kilku lat organizuje swoje finały w malowniczej Sobótce. Nic tu nie dzieje się bez przyczyny, bo nieodłącznym towarzyszem Bike Maratonu jest przecież cykl szosowy VeloBank Via Dolny Śląsk, który również kończy swoją rywalizację w Sobótce. Zatem przypominamy i zapraszamy: Bike Maraton Sobótka i Wielki Finał 7 października (sobota), VeloBank Via Dolny Śląsk i Runda Spadających Liści 8 października (niedziela). Przed nami podwójna dawka wyścigów dla dzieci, bo PKO Ubezpieczenia Junior Race odbędzie się i podczas Bike Maratonu, i podczas zmagań na szosie.

Dziewiąta, finałowa edycja Bike Maratonu wystartuje w sobotę o godzinie 11:00. Tradycyjnie obowiązuje podział na sektory startowe i dystanse. Biuro zawodów w Sobótce zaprasza w piątek w godzinach 17:00 – 19:00 i w sobotę od godziny 8:00.

Koniec rejestracji online zawodników z pakietami – środa, godzina 23:59! Lokjalizacja, dojazd, parkingi: https://bikemaraton.com.pl/sobotka/biuro-zawodow/

Dzień finału tradycyjnie będzie długi i obfitujący we wrażenia. Najpierw trzeba przecież wystartować i dojechać do mety – to oczywiste. Potem czeka nas maraton dekoracji na wszystkich trzech dystansach, nieco wzruszeń i radości na mecie, trochę czasu w strefie expo, na pasta party, trochę czasu na odpoczynek, a potem wieczorna gala finałowa, która rozpocznie się o 19:00 uhonorowaniem tych, którzy przejechali cały tegoroczny Bike Maraton, czyli brali udział we wszystkich edycjach. Potem przyjdzie czas na zwycięzców w klasyfikacji generalnej na wszystkich dystansach.

Program Bike Maratonu w Sobótce: https://bikemaraton.com.pl/sobotka/program-imprezy/

Ostatnia okazja do ścigania się w tym sezonie daje jeszcze szansę na konkretną walkę z dystansem MEGA, który owinie Ślężę wstęgą o długości 44 km, a suma przewyższeń sięgnie tu prawie 1400 m. Śląski Olimp zostanie objechany dokładnie i zwiedzony ze wszystkich stron. Będzie trochę technicznych sekcji i będzie jeszcze sporo kolarskiego trudu. Tak to już jest, że każdy zjazd w doliny owocuje potem mozolnym powrotem i wspinaczką na kolejne poziomice. Szerokie dukty na zmianę z wąskimi ścieżynami, trochę sztywnych podjazdów, dużo pięknych widoków, Ślęża w jesiennych barwach i długi łagodny finisz, czyli Bike Maraton Sobótka! Trochę techniki i czujnej jazdy będzie też na pewno na dystansie CLASSIC, gdzie mamy 25 km, a całości dopełni łatwy i przyjemny dystans FUN (15 km).

Wyniki klasyfikacji generalnej Bike Maratonu przed startem finałowym: https://bikemaraton.com.pl/full/klasyfikacja-generalna/

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *