Wielkie otwarcie Modelarni Kolejkowa w Jeleniej Górze!

, , , ,

Już 22 marca w Jeleniej Górze, pierwsza i jedyna w Polsce modelarnia otwiera się dla odwiedzających. Dla pierwszych gości Kolejkowo przygotowało ofertę specjalną! Dla szkół i przedszkoli z Jeleniej Góry i okolic, do każdej wycieczki do Modelarni Kolejkowa – transport jest w cenie biletu. Klienci indywidualni, którzy jako pierwsi zakupią bilety online na weekend otwarcia (22-24.03), skorzystają z 50 proc. rabatu.

Modelarnia to serce Kolejkowa. Tutaj tworzone są elementy wystaw, które możecie oglądać we Wrocławiu i Gliwicach, a już niedługo w Warszawie i Gdańsku. Została ona przemyślana tak, aby zwykle ukryta przed wzrokiem osób postronnych praca modelarzy, stała się główną atrakcją obiektu. Modelarnię będzie można zwiedzać. Powstała w niej ścieżka edukacyjna, podczas której zapoznamy się z procesem tworzenia makiet w Kolejkowie. Turyści zobaczą na żywo zarówno pracę ludzi, jak i skomplikowanych, nowoczesnych maszyn. Dodatkowo wycieczki przedszkolne i szkolne mogą wziąć udział w warsztatach.

W Kolejkowie historia i nauka spotykają się z zabawą. Poznacie tu historię jeleniogórskiego modelarstwa, najważniejsze budowle i miejsca turystyczne. Przyjrzycie się bliżej pracy modelarza i tworzeniu makiet, od miniaturowych ulic, przez góry, aż po burzowe chmury i deszcz. To świetna zabawa dla dzieci i dorosłych – mówi Katarzyna Skibińska-Zając, menedżer jeleniogórskiej Modelarni.

Zwiedzający zapoznają się z tradycją modelarstwa jeleniogórskiego oraz historią Kolejkowa. Dowiedzą się, na czym polega praca Modelarza w Kolejkowie i zgłębią tajniki procesu twórczego od projektu, poprzez pracę rąk i nowoczesnych maszyn, aż po efekt końcowy – jakim są makiety. Zobaczą na żywo jak tworzy się budynek, ukształtowanie terenu, drzewa czy skały.

Odwiedzający od dawna zastanawiali się, jak wygląda proces tworzenia Kolejkowa. Nasza modelarnia stanowi odpowiedź na te pytania. Właśnie tutaj, w Jeleniej Górze, uchylamy rąbka tajemnicy naszych wystaw, dając unikatowy wgląd w kulisy naszej pracy. Chcemy przywrócić wartość rękodzieła i pokazać spektakularne efekty pracy ludzkich rąk – mówi Jakub Paczyński, Prezes Kolejkowa.

Podczas zwiedzania ścieżki edukacyjnej, przewodnik odpowie na pytania dotyczące procesu tworzenia figurek, scenek, a także innowacji w Kolejkowie, takich jak podłączenie elektroniki, wprawienie w ruch pojazdów, czy uruchomienie na makiecie zjawisk atmosferycznych, takich jak deszcz czy burza. Finałem zwiedzania ścieżki edukacyjnej Kolejkowa, będzie makieta z najważniejszymi zabytkami Jeleniej Góry: między innymi Ratuszem, kamienicami, Dworcem Głównym oraz Bramą Wojanowską.

Otwarcie dla odwiedzających już 22 marca. Pierwsza wycieczka wystartuje 22 marca o godzinie 10.00. Liczba miejsc ograniczona, a bilety można kupić już, i to w okazyjnej cenie, na stronie bilety.kolejkowo.pl.

Grupy szkolne i przedszkolne, które wybiorą się do Modelarnii Kolejkowa w kwietniu, transport autokarem otrzymają gratis. Minimalna wielkość grupy to 25 osób. Wycieczkę należy zarezerwować wcześniej przez formularz na stronie kolejkowo.pl, e-mailem lub telefonicznie. Maksymalna odległość szkoły od atrakcji to 20 km.

Bilety zakupione przez stronę kolejkowo.pl będą tańsze, niż kupione w kasach. Modelarnia znajduje się na ulicy Legnickiej 2 w Jeleniej Górze. Dostępny jest bezpłatny parking. Modelarnia otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00, oraz w sobotę i niedzielę od 10.00 do 19.00.

UMJG

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *