W Zieleńcu rozpoczęły się zimowe ferie

, , , , ,

Kilka stopni poniżej zera, lekkie opady śniegu, do tego bardzo dobrze zapowiadające się prognozy pogody – tak przedstawia się sytuacja meteorologiczna dla Zieleńca, w którym rozpoczęły się właśnie zimowe ferie. Stacja pracuje codziennie od 9:00 do 20:00, co jednak najważniejsze, na stokach panują bardzo dobre warunki narciarskie.

Sezon zimowy w Sudetach w pełni. Aktywnemu wypoczynkowi sprzyja aura – jest mroźno, na Dolny Śląsk wróciły też opady śniegu. Dzięki temu stacja pod Orlicą pracuje pełną parą, a do ośrodka przyjeżdżają goście z całej Polski.

Zieleniecka infrastruktura w pełnej gotowości
Zieleniec Sport Arena w sezonie 2023/2024 oddaje do dyspozycji narciarzy 31 kolei i wyciągów – w tym 7 kolei kanapowych – oraz 23 kilometry zróżnicowanych tras. W całym ośrodku obowiązuje jeden karnet na wszystkie wyciągi, co znacząco ułatwia i usprawnia jazdę na nartach i snowboardzie.

“Rzeczywiście u progu ferii warunki w Zieleńcu sprzyjają zimowemu wypoczynkowi – mówi Grzegorz Głód, menedżer Zieleniec Sport Arena. Mamy na stokach bardzo dużo śniegu, w tym również tego świeżego, naturalnego, przyjemny, który wraz z przyjemnym, aczkolwiek nieuciążliwym mrozem tworzą piękną scenerię i atmosferę, z której słynie nasza stacja” – dodaje Grzegorz Głód.

Pierwsze kroki na nartach
Przypomnijmy, że Zieleniec od lat uchodzi za jeden z najlepszych w Polsce ośrodków do nauki jazdy na nartach oraz doskonalenia zdobytych wcześniej umiejętności. Tutejsze stoki są świetnie wyprofilowane. Wiele z nich jest łagodnych, co stwarza idealny teren do stawiania pierwszych kroków na nartach czy snowboardzie i precyzyjnego szlifowania nowo zdobywanych umiejętności. ka i sprawiająca frajdę.

Proces szkolenia znacząco ułatwiają przede wszystkim taśmowe i talerzykowe, które zlokalizowane są przy stokach dydaktycznych. Podobnie jak większość zielenieckich szkół narciarskich, których kadra dostosuje się do wymagań zarówno zupełnie początkujących, jak i już bardziej zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów.

Wydarzenia i atrakcje w trakcie ferii
Jak co roku w trakcie ferii w Zieleńcu odbędzie się wiele wydarzeń i zorganizowanych będzie wiele atrakcji nie tylko dla najmłodszych. W najbliższy weekend, 21 stycznia rusza kolejna edycja Pucharu Orlicy – najstarszych w regionie amatorskich zawodów narciarskich. Kolejne rundy odbędą się również 4 i 18 lutego. Więcej szczegółów oraz zapisy na stronie www.pucharorlicy.pl.

Również 21 stycznia pod Orlicą odbędzie się World Snow Day, natomiast 28 stycznia stacja narciarska wspierać będzie licytacjami Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – można będzie wylicytować przejazd ratrakiem oraz karnet bez ograniczeń do końca sezonu!

Pomijając narciarskie atrakcje, warto przypomnieć, że Zieleniec to doskonała baza wypadowa do zwiedzania i poznawania tej części Dolnego Śląska. Tuż za granicą znajdują się dziesiątki kilometrów znakomitych tras biegowych w Górach Orlickich oraz już po polskiej stronie w Stacji Narciarstwa Biegowego Spalona. Okolica jest też atrakcyjna pod względem turystyki pieszej – dziesiątki kilometrów szlaków turystycznych i liczne wieże widokowe również zimą stanowią nie lada atrakcje. Na przykład na wieżę na Orlicy spokojnie wybrać się można z dziećmi.

Ponadto Ziemia Kłodzka to trudna do zliczenia liczba zabytków, pałaców, zamków, pereł architektury i pomników historii, które również o tej porze roku stanowią nie lada atrakcję.

źródło: Zieleniec ski arena

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *