W Karkonoskim Parku Narodowym zostaną otwarte wszystkie szlaki

, , , , , ,
Tablica informacyjna kpn o ruchu jednostronnym na śnieżkę. Zostaną otwarte wszystkie szlaki karkonoskiego parku narodowego otwarte.

Już od 15 czerwca w Karkonoskim Parku Narodowym zostaną otwarte wszystkie szlaki. Co więcej, z Przełęczy pod Śnieżką na Śnieżkę będzie obowiązywał ruch jednostronny.

Jak informuje Karkonoski Park Narodowy, od soboty (15 czerwca) zostaną otwarte wszystkie szlaki. Tym samym, dla turystów dostępne będą następujące odcinki: szlak zielony od Jaworowej Łąki w Czarnym Kotle Jagniątkowskim do skrzyżowania ze szlakiem czarnym Petrówką, szlak niebieski od Domku Myśliwskiego do schroniska Samotnia, szlak zielony ścieżka nad reglami od Pielgrzymów przez Kocioł Smogorni do skrzyżowania ze szlakiem czerwonym przy schronisku Odrodzenie, szlak niebieski Grzbietem Kowarskim od Skalnego Stołu do Przełęczy Okraj.

Od 15 czerwca zostaną otwarte szlaki, które były do tej pory zamknięte ze względu na ochronę gatunkową cietrzewia oraz sokola wędrownego. Korzystając z okazji, dziękujemy wszystkim turystom, którzy uszanowali zamknięcie szlaków. Pozwoliło to odetchnąć naszym podopiecznym. Apelujemy również, aby w trakcie wędrówki po Karkonoszach starać się zachowywać cicho; dać jeszcze przyrodzie troszeczkę swobody i spokoju. W tej chwili młode osobniki nadal są wychowywane. Przed nimi sporo czasu aż nabiorą samodzielności. Dlatego każdy czynnik powodujący niepokój wśród zarówno cietrzewi i sokołów wędrownych, jak i wśród innych zwierząt, nie jest wskazany – tłumaczy Monika Rusztecka-Rodziewicz z Karkonoskiego Parku Narodowego

Również od 15 czerwca będzie obowiązywał ruch jednostronny na Śnieżkę z Przełęczy pod Śnieżką. Turyści mogą wchodzić i schodzić Drogą Jubileuszową, natomiast zabrania się schodzenia Zakosami.

Przy szlaku czerwonym przy Zakosach pojawiła się tablica informująca o ruchu jednokierunkowym. Intensywność ruchu turystycznego w rejonie Śnieżki z roku na rok jest równie wzmożona. W związku z tym prosimy turystów, aby już przed wakacjami stosowali się do tej zasady ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich osób znajdujących się na szlaku. Prosimy także o sprzątanie swoich śmieci, o niewłączanie muzyki z głośników oraz o prowadzenie psa wyłącznie na smyczy – dodaje Monika Rusztecka-Rodziewicz

Dostępne szlaki dla osób wędrujących z czworonogami znajdziesz TUTAJ

Źródło: Karkonoski Park Narodowy
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *