Uczniowie Uniwersytetu Dziecięcego na warsztatach w pracowni kryminalistycznej

, , , ,

W czwartek 15 czerwca 2023 roku w Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych odbyły się kolejne już zajęcia z najmłodszymi studentami w ramach Uniwersytetu Dziecięcego „Twórczy odkrywcy”.

Uczestnicy to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze. Głównym celem spotkania było zwiększenie zainteresowania pracą policjantów w specjalnie przygotowanej pracowni kryminalistycznej w KANS w Jeleniej Górze oraz  pobudzenie kreatywności w podejmowaniu trafnych i konsekwentnych zachowań w walce z uzależnieniami.

Młodzi Studenci zostali powitani przez panią dr Elżbietę Zieję z Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych. Uczniowie zostali wprowadzeni w świat pracy policyjnej przez funkcjonariuszy jeleniogórskiej policji. Młodzi odkrywcy uczestniczyli w warsztatach poświęconych profilaktyce uzależnień i zapoznali się z technikami zbierania i zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia.

W spotkaniu uczestniczył również psycholog, który wskazywał na najważniejsze aspekty psychologiczne związane z zachowaniem bezpieczeństwa w codziennych sytuacjach dnia codziennego w domu, na ulicy i poza miejscem zamieszkania. Zajęcia warsztatowe były impulsem do ciekawych pytań przez uczestników oraz kreatywnym podejściu do wykonywanej pracy funkcjonariuszy policji.

aspirant Beata Sosulska-Baran

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Box3 baner duży - prostokąt