Światowy Dzień Sztuki

, , , , , , ,

15-go kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Sztuki, który ma na celu promowanie aktywności twórczej na świecie. Tego dnia warto również przypomnieć o tym jak ważna jest możliwość wyrażania siebie za pomocą sztuki. Sprawdźmy, w jaki sposób możemy uhonorować to święto, będąc w naszym regionie. 

Światowy Dzień Sztuki obchodzony jest 15 kwietnia na całym świecie w dniu rocznicy urodzin Leonarda da Vinci, wszechstronnego artysty, ur. 15 kwietnia 1452 roku w Anchiano, który jest symbolem włoskiego renesansu. Był malarzem, rzeźbiarzem, architektem, projektantem a zarazem wynalazcą. Jego freski i obrazy stanowią najsłynniejsze dzieła w dziejach historii.

Domniemany autoportret Leonarda da Vinci. Źródło: wikipedia.org

W ramach Światowego Dnia Sztuki z pewnością warto wybrać się do jeleniogórskiego Teatru im. Cypriana Kamila Norwida. Dlatego już dziś możemy kupić kupić bilet na takie spektakle jak “Powiedzmy miłość” czy “Przyjazne dusze”.

Natomiast do Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze możemy zabrać pociechy na spektakl “Krawiec Pan Niteczka” (16-18.04) lub “Złodziej czasu” (21-25.04), a dorośli mogą zaplanować datę 20.04 – czyli spektakl “Hemar z hoamrem. Szlagiery przedwojennego kabaretu”.

Aby zasmakować sztuki warto wybrać się do Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze na wystawę” Nieoczywiste”. Jest ona efektem prac pięciu artystów, którzy wykorzystują różne techniki i materiały (szkło, malarstwo, ceramika i jedwab). Wystawę oglądać można do końca maja.

Galeria BWA zaprasza na wystawę malarstwa Andrzeja Fogtta.  Jego obrazy malowane są farbami olejnymi w technice impasto (nakładania farb warstwami). W galerii będzie można zobaczyć wielkoformatowe pejzaże  cyklu “Brda” do 10 maja .

W świetlicy w Łomnicy Gminnego Ośrodku Kultury w Mysłakowicach możemy podziwiać wystawę malarską “Kolory marzeń” autorstwa Alicji Mielczarek, którą oglądać można do końca kwietnia.

Możemy również zapisać w kalendarzu datę – 18.04.24. Tego dnia odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Andrzeja Maciejewskiego “Dzień z życia Sawanny” w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze. Największą pasją autora wystawy jest Afryka , a przede wszystkim obserwacja życia ludzi i zwierząt i ich wzajemnych relacji na sawannach.

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *