Sprawa zastrzelonego jelenia Bartka

, , , , , , ,

Wracamy do sprawy zastrzelonego jelenia Bartka. Policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie.

– 18 grudnia bieżącego roku policjanci przyjęli zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z ustawy o ochronie zwierząt z artykułu 35. W tej chwili prowadzone są czynności w tej sprawie w kierunku ustalenia i zatrzymania osoby, która dopuściła się tego czynu. – mówi podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Do zdarzenia doszło 17 grudnia ok. godziny 23:30, kiedy to pan Sebastian, mieszkaniec Szklarskiej Poręby usłyszał huk nieopodal swojego domu. Okazało się, że myśliwy zastrzelił jelenia ok. 20m od ogrodzenia domu. Postrzelone zwierzę to oswojony i znany przez mieszkańców Szklarskiej Poręby jeleń ,,Bartek”. Myśliwy powiedział, że poluje na dziki i idzie po psa oraz twierdził, że na tym terenie można strzelać do zwierzyny, po czym odszedł i już nie wrócił. Mężczyzna podwójnie złamał prawo, ponieważ odstrzał miał miejsce zbyt blisko zabudowań mieszkalnych, a także działał w godzinach nocnych.

Sprawa jelenia ,,Bartka” poruszyła mieszkańców Szklarskiej Poręby i okolic. Została również utworzona zbiórka przez fundację Niech Żyją. Pomoc finansowa zostanie przeznaczona na koszty pomocy prawnej i doprowadzenie do skazania winnego.

Link do zrzutki: Jeleń Bartek, pomoc prawna – Niech Żyją | Pomagam.pl

O postępach w tej bulwersującej sprawie będziemy informować na bieżąco.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *