Spotkanie z braćmi Osipik na temat 15-lecia zamknięcia tartaku w Sobieszowie

, , , , , , ,
  • W Jeleniogórskim Centrum Kultury Muflon 28 lutego o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie ze słynnymi bliźniakami, Bolesławem i Mieczysławem Osipik, na temat 15. rocznicy zamknięcia tartaku w Sobieszowie. To okazja to wspólnego powspominania dawnych czasów.

Bolesław i Mieczysław Osipikowie są byłymi pracownikami tartaku w Sobieszowie, gdzie spędzili kilkadziesiąt lat ciężko pracując. Podczas spotkania bliźniacy podzielą się swoimi wspomnieniami ze spędzonych lat w zakładzie i pokażą szerokie archiwum czarno-białych i kolorowych zdjęć oraz gazet od 1973 do 2009 roku.

Materiały archiwalne przedstawiają m.in: cały zakład, transport, pracowników, tarcicę, działy produkcyjne, maszyny, bocznicę kolejową, załadunek eksportu, stolarnię, biura, portiernię, wykolejone wagony na przejeździe kolejowym, ostatnią zupę na stołówce. Serdecznie zapraszamy. To ostanie spotkanie, podczas którego pokażemy materiały i opowiemy o tartaku w Sobieszowie – mówią Bolesław i Mieczysław Osipikowie

Spotkanie organizowane jest dla byłych pracowników zakładu i ich rodzin, dla mieszkańców Sobieszowa oraz dla wszystkich zainteresowanych historią tartaku i samego Sobieszowa.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Zdjęcia: archiwum Bolesława i Mieczysława Osipik

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Box3 baner duży - prostokąt