Spotkanie podróżnicze dla seniorów z braćmi Osipik

, , , , , ,

Fot. Fb Bolesław Osipik

Mieczysław i Bolesław Osipik to popularni bliźniacy, którzy są rowerowymi ambasadorami Jeleniej Góry. Spotkanie z nimi odbędzie się 31 stycznia w Jeleniogórskim Centrum Kultury – Przystani Twórczej.

Bracia Osipikowie mają po 75 lat, na dwóch kółkach przemierzyli razem już ponad pół miliona kilometrów zwiedzając Polskę i Europę. Rower to ich wspólna pasja, o której opowiedzą podczas spotkania dla seniorów w Jeleniogórskim Centrum Kultury – Przystani Twórczej 31 stycznia o godz. 16:00. Bliźniacy zrelacjonują również swoje fascynujące podróże, zdobyte nagrody, a także działalność w wolontariacie dla seniorów.

Pokażemy nasze podróże rowerowe i motorowerowe. Podróże motorowerowe przedstawimy na czarno-białych zdjęciach z roku 1977, kiedy z bratem objeżdżaliśmy motorowerami Komar Związek Radziecki. Będziemy też opisywać nasze podróże rowerowe po Polsce, ale także te, które ja zaliczyłem: Polska, Czechy, Niemcy, Belgia, Holandia, Austria, Słowacja, Grecja, Ukraina. Przejechałem 339 tys. km na rowerze (tj. 8 razy przejechany równik dookoła kuli ziemskiej). Razem z bratem mamy ponad 507 tys. km – mówi Bolesław Osipik

Bracia Mieczysław i Bolesław w czwartej klasie podstawówki dostali rowery od rodziców, którzy zarazili ich tą pasją. Mama była konduktorką, a tata kolejarzem. Od tej pory pochłonęło ich zamiłowanie do jazdy rowerowej. Zaczęli od wycieczek po regionie, następnie wyznaczali dalsze trasy jeżdżąc wzdłuż całego kraju, kończąc na podróżach po Europie.

Bracia Osipikowie promują nasze miasto i są rowerowymi ambasadorami Jeleniej Góry. Pan Bolesław od roku 1997 a pan Mieczysław od 2000 roku. Bliźniacy organizują wycieczki dla mieszkańców oraz turystów, biorą też udział w paradach rowerowych i sportowych wydarzeniach. Bolesław Osipik 23.01 otrzymał nagrodę z rąk prezydenta miasta Jerzego Łużniak w konkursie ,,Senior w ruchu” organizowanego przez stowarzyszenie MANKO w kategorii Senior Sportowiec Roku.

fot. fb Jerzy Łużniak – Prezydent Miasta Jeleniej Góry
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA