Schronisko PTTK Strzecha Akademicka ma nowy defibrylator

, , , , , ,

W Schronisku PTTK Strzecha Akademicka został zamontowany nowy defibrylator AED.

Z inicjatywy Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Schronisku PTTK Strzecha Akademicka został zamontowany nowy defibrylator. Pracowników schroniska z obsługi AED przeszkolą ratownicy Grupy Karkonoskiej GOPR.

-Montowanie defibrylatorów w schroniskach przede wszystkim skraca czas udzielenia pomocy osobie potrzebującej – mówi Piotr Zamorski, Naczelnik Grupy Karkonoskiej GOPR i dodaje – Wiemy, że przy nagłym zatrzymaniu krążenia ten czas jest bardzo ważny. Użycie defibrylatora jest bardzo proste. Praktycznie samo urządzenie podpowiada jak go użyć. Dlatego nie powinniśmy się bać sięgnąć po nie i skorzystać z niego na szlaku, nawet będąc nieprzeszkolonym.

Wyposażenie Schroniska Strzecha Akademicka to część projektu ,,Bezpiecznie w górach”, który jest dofinansowany z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. W ramach projektu zorganizowano szkolenie na asystentów turystycznych osoby niepełnosprawnej, konferencję górską ,,Góry otwarte dla wszystkich”, wypożyczenie sprzętu turystycznego dla osób niepełnosprawnych, które jest bezpłatnie udzielane w DCS na Polanie Jakuszyckiej oraz audyt trzech tras dla osób niepełnosprawnych do schroniska ,,Orle”, ,,Szwajcarka” oraz ,,Nad Łomniczką”.

Jak informuje Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych planowane jest wyposażenie w defibrylatory wszystkie schroniska po polskiej stronie Karkonoszy i Gór Izerskich.

Koszt realizacji montażu defibrylatora w schronisku Strzecha Akademicka oraz zapewnienie przeszkolenia personelu wyniósł ok. 8 tys. zł.

Fot. Fb Kakrkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *