Rurę z wodą podłączył do sieci gazowej. Efekt?

, , ,

Wyjątkową niefrasobliwością popisał się mężczyzna, który samodzielnie postanowił podłączyć podgrzewacz wody. Pomylił on rury i tę z wodą podłączył do sieci gazowej.

Ta historia wydaje się nieprawdopodobna, a jednak wydarzyła się naprawdę. Mężczyzna postanowił samodzielnie podłączyć podgrzewacz wody. Jednak pomylił rury i tę z wodą podłączył do sieci gazowej. W efekcie w sieci gazowej zaczęła płynąć woda. Sto rodzin zostało bez gazu. Zdarzenie miało miejsce tydzień temu w Bolesławcu a jego efekty są nadal odczuwalne przez sąsiadów „inżyniera”.

O sprawie poinformował portal Istotne.pl, który otrzymał wiadomość od czytelników. Dziennikarze chcąc zgłębić problem, dlaczego zamiast gazu z sieci leci woda skierowali pytania do Polskiej Spółki Gazownictwa. W odpowiedzi na nie rzecznik PSG wyjaśnia, iż w dniu 11 lipca w Bolesławcu przy ulicy ul. Gałczyńskiego doszło do zalania wewnętrznej instalacji gazowej poprzez nieprawidłowe podłączenie podgrzewacza wody przez jednego z odbiorców.

„Woda z instalacji przedostała się do sieci gazowej. W efekcie czego bez gazu zostali odbiorcy zamieszkujący przy ulicy Gałczyńskiego 28b, 36a, 38a, 48 i 50. Służby PSG niezwłocznie przystąpiły do likwidacji skutków zdarzenia. Usunęły wodę z sieci gazowej i przywróciły dostawy gazu do punktów pod adresami Gałczyńskiego 28b, 36a i 38a. Ze względu na wykrycie nieszczelności instalacji wewnętrznej, za której stan odpowiedzialny jest właściciel lub zarządca budynku, służby nie mogły wznowić dostaw gazu do budynków przy ul. Gałczyńskiego 48 oraz 50.” – wskazuje Polska Spółka Gazownictwa.

W dniu wczorajszym PSG otrzymało informację od zarządcy o gotowości do napełnienia instalacji paliwem gazowym, jednak jak przyznaje rzecznik spółki przeprowadzona przez pracowników próba szczelności sieci wewnętrznej dała jednak wynik negatywny. Lokatorzy obu budynków są nadal bez gazu.

„Spółka jest gotowa niezwłocznie przywrócić dostawy gazu wszystkim mieszkańcom, po naprawieniu instalacji wewn. przez administratora lub zarządcę budynku.” – podkreśla PSG.

Podsumowując, montaż gazowego podgrzewacza wody to zadanie, które powinno być powierzone tylko wykwalifikowanym fachowcom. Ich wiedza, doświadczenie i umiejętności zapewniają nam bezpieczeństwo, oszczędność energii oraz gwarancję, że nasze urządzenie będzie działać prawidłowo przez wiele lat. Nie warto ryzykować własnego bezpieczeństwa i wydajności systemu, dlatego zawsze warto skorzystać z usług profesjonalnego montażysty.

źródło:lwówecki.info

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *