Rowerzyści pod wpływem alkoholu również stwarzają zagrożenie dla innych użytkowników dróg

, , ,

Wakacyjny czas sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu. Coraz więcej osób spędza swój wolny czas również na rowerach. Jako użytkownicy jednośladów musimy jednak pamiętać o tym, że za kierowanie tym pojazdem pod wpływem alkoholu lub w stanie nietrzeźwości grozi wysoki mandat. Przekonali się o tym zatrzymani przez jeleniogórskich policjantów rowerzyści.

„Przypominamy, że za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu, czyli na poziomie od 0,2 do 0,5 promila grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Kiedy rowerzysta jest nietrzeźwy, czyli poziom alkoholu w jego organizmie jest większy niż 0,5 promila wysokość mandatu wzrasta do 2500 złotych”– mówią jeleniogórscy policjanci.

27 lipca br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kierowali rowerami w stanie nietrzeźwości. Pierwszy z nich został zatrzymany na ulicy Złotniczej. Przeprowadzone badanie wykazało, że 55-latek miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Drugi nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany na ulicy Karola Miarki. 51-letni kierujący rowerem miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Obydwaj cykliści zostali ukarani mandatami po 2500 złotych.

Ponadto funkcjonariusze na ul. Kasprowicza zatrzymali do kontroli 34-letniego rowerzystę. Okazało się, że kierował on w stanie po użyciu alkoholu. Miał 0,28 promila. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych.

„Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg”- dodają.

podinspektor Edyta Bagrowska

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *