Romantyczny wieczór w filharmonii

, , ,
Internet

Piękna muzyka romantyzmu znajdzie się w programie koncertu „Miej serce i patrzaj w serce!”, na który wałbrzyska filharmonia zaprasza w najbliższy piątek, 10 marca, na godzinę 19:00. Wystąpi Piotr Alexewicz, półfinalista XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej poprowadzi Maestro Marek Pijarowski. 

Cytat z ballady „Romantyczność” Adama Mickiewicza nie bez przyczyny posłużył za tytuł najbliższego koncertu symfonicznego Filharmonii Sudeckiej. Jego program bowiem mógłby na równi ze słowami naszego wieszcza uchodzić za manifest romantyzmu. Najwyższym celem kompozytorów tej epoki było oddawanie uczuć za pomocą środków muzycznych. Dlatego wszystkie utwory z okresu romantyzmu są tak uduchowione, pełne miłości i natchnione z jednej strony, ale często też niezwykle dramatyczne, pełne grozy i niepokoju. Wszystkie odcienie ludzkich uczuć usłyszymy w dziełach dwóch wielkich romantyków – Johannesa Brahmsa i Roberta Schumanna

„I Koncert fortepianowy d- moll op. 15” Brahmsa wałbrzyska publiczność usłyszy w wykonaniu jednego z najzdolniejszych polskich pianistów młodego pokolenia – Piotra Alexewicza. Jest on jeszcze studentem wrocławskiej Akademii Muzycznej oraz Zurcher Hochschule der Kunste w Zurychu, a już poszczycić się może takimi osiągnięciami jak: nagrody i wyróżnienia na międzynarodowych konkursach pianistycznych w Paryżu, Bukareszcie i Warszawie, czy otrzymanie z rąk Pierwszej Damy Rzeczpospolitej – Agaty Kornhauser – Dudy pierwszej w historii nagrody „Młody Promotor Polski”. W grudniu 2021 r. został odznaczony Wrocławską Nagrodą Artystyczną „za muzyczną wrażliwość i znakomite, głębokie interpretacje – nie tylko Chopinowskiej – muzyki fortepianowej”

Melomani mogą liczyć również na bardzo dobry występ wałbrzyskiej orkiestry symfonicznej, ponieważ dyrygować nią będzie Marek Pijarowski, który miał okazję prowadzić już Koncert Inauguracyjny 45. sezonu artystycznego Filharmonii Sudeckiej. Wydarzenie to zakończyło się długim aplauzem publiczności, między innymi dlatego też Maestro został ponownie zaproszony do Wałbrzycha. Koncert „Miej serce i patrzaj w serce!” będzie kolejną próbą połączenia młodości z doświadczeniem, które Filharmonia Sudecka promuje w tym sezonie.  

10.03.2023 r., godz. 19:00

KONCERT „MIEJ SERCE I PATRZAJ W SERCE!”

sala koncertowa przy ul. Słowackiego 4, Wałbrzych

Wykonawcy:

Marek Pijarowski – dyrygent

Piotr Alexewicz – fortepian

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej

Program:

J. Brahms I Koncert fortepianowy d- moll op. 15

R. Schumann IV Symfonia d-moll op. 120

Bilety na koncert w cenie: 40/43* zł – normalny, 30/32* zł – ulgowy dostępne są w Kasie Biletowej Filharmonii Sudeckiej (bilety@filharmonia-sudecka.pl, 501-674-397) oraz w bileterii online: www.filharmonia-sudecka.bilety24.pl. *Cena w serwisie Bilety24.pl.

Więcej informacji: http://filharmonia-sudecka.pl/

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Box3 baner duży - prostokąt
icon-zachodnia
box3-baner-maly

AKTUALNOŚCI

icon-zachodnia

Na żywo

icon-zachodnia

Pogoda: Jelenia Góra

22°C Odczuwalna 22°C
1010hPa 58% 25% 1m/s