Promocja książki prof. Marka Szyryka

, ,

Galeria BWA w Jeleniej Górze zaprasza na promocję książki prof.Marka Szyryka pt. „Ćwiczenia z patrzenia. Potłuczone lustro. Pod nogami mam dziewiętnaście rzek”.

Wydarzenie odbędzie się w piątek 26 maja o godzinie 17:00.

Książka zawiera eseje o fotografii, które „tłumaczą zasadność oraz potrzebę zrobienia zdjęcia”. Zdaniem autora „język literacki będzie właściwszy do tego, żeby taki przedziwny elementarz, czy też podręcznik, przygotować”.

Marek Szyryk – profesor Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu. Od 2000 należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest twórcą fotografii klasycznych oraz instalacji. Na nowo odkrył i propaguje starą technikę mokrego kolodionu. Swoje prace prezentował na wielu wystawach w Polsce i za granicą. Laureat Grand Prix IX Ogólnopolskiego Biennale Fotografii Górskiej w Jeleniej Górze w 1996 roku. Kurator wystaw fotografii. Autor tomików poezji haiku. Jego fotografie znajdują się m. in. w Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Współorganizator: Jeleniogórska Szkoła Fotografii.

Projekt realizowany przy pomocy finansowej Miasta Jelenia Góra.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Box3 baner duży - prostokąt