Poprawa bezpieczeństwa na dolnośląskich przejazdach kolejowych

, , , , ,

W województwie dolnośląskim pojawią się nowe urządzenia na 13 przejazdach kolejowych, które zapewnią wyższy poziom bezpieczeństwa. 

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowy w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych – etap III” na łączną kwotę prawie 17 mln złotych. Wykonanie prac planowane jest do kwietnia 2025 r.

Zgodnie z podpisanym przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. umowami 4 przejazdy: w Dąbrowie, Gręboszycach (powiat oleśnicki), Piekarach (powiat oławski) i Smardzowie (powiat wrocławski) poza sygnalizacją świetlną i dźwiękową, zabezpieczone będą dodatkowo w półrogatki.

Na 13 przejazdach na odcinkach: Wrocław Zachodni- Wrocław Gądów (linia kolejowa nr 751), Głogów – Żukowice (linia kolejowa nr 14), Ścinawa-Chełmek Wołowski (linia kolejowa nr 273), Długołęka – Solniki Wielkie (linia kolejowa nr 143), Opole Groszowice-Wrocław Brochów (linia kolejowa nr 277), Oleśnica-Chojnice (linia kolejowa nr 281) urządzenia samoczynnej sygnalizacji przejazdowej (SSP) będą wymienione na nowe. Sygnalizatory świetlne i dźwiękowe oraz pozostałe elementy systemu zapewnią wyższy poziom bezpieczeństwa. Na przejazdach zostanie również wymienione oświetlenie na nowoczesne – energooszczędne. Prace będą prowadzone bez wpływu na rozkładowy ruch pociągów.

PKP Polskie Linie Kolejowe działają na rzecz bezpieczeństwa na Dolnym Śląsku m.in. poprzez zrealizowane już inwestycje na przejazdach kolejowo-drogowych na odcinku Wrocław – Sobótka – Świdnica (linia kolejowa nr 285). W ramach KPO planowane jest podpisanie kolejnych umów na projekt pn.: „Poprawa bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych – etap II”, które swym zakresem obejmą  modernizację 17 kolejnych przejazdów na terenie województwa dolnośląskiego.

Fot. Fb Dolnosląskie Linie Kolejowe

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *