Parada Rowerów po raz 23. przejedzie ulicami Jeleniej Góry

, , ,

W najbliższą niedzielę sierpnia tj. 27.08.2023 r. Parada Rowerów wyruszy o godz. 11:00 z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze. Na wydarzenie zapraszają: Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Hubert Papaj – Prezes KARR S.A.

Cel wydarzenia to propagowanie wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych szeroko pojętej kultury fizycznej, rekreacji i turystyki oraz wspólnego rodzinnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

W imprezie na przestrzeni 22 lat wzięło udział ponad 65 tys. rowerzystów z całej Polski a także z zagranicy.

W tym roku Parada przejeżdża ulicami Jeleniej Góry, Osiedlem Łomnickim i kończy się na parkingu Galerii Sudeckiej, przy al. Jana Pawła II w Jeleniej Górze na pikniku Wyprodukowano pod Śnieżką. Na finał Parady wystąpią Norbi i Maja Bogucka. Na pierwszych uczestników czekają wyjątkowe, gratisowe koszulki.

W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto posiada rower i ma ukończone 18 lat. Osoby poniżej 18. roku życia mogą wziąć udział w Paradzie pod warunkiem, że na starcie
będą posiadały zezwolenie na przejazd wystawione przez ich rodziców lub opiekunów prawnych. Osoby poniżej 16 roku życia mogą jechać w Paradzie wyłącznie pod opieką osób dorosłych.

Długość trasy wynosi ok. 18 km, przewidywana prędkość przejazdu 16 km/h.

„Sam jestem uczestnikiem Parady Rowerów. Podoba mi się inicjatywa wydarzenia, cel i charakter imprezy. Rodzinna integracja, promowanie zdrowego ruchu na świeżym powietrzu i kontynuowanie wieloletniej tradycji to ogromna wartość tego eventu – mówi Hubert Papaj – Prezes KARR S.A. – Tegoroczna, 23 edycja zostanie urozmaicona o nagrody specjalne dla najmłodszych i najstarszych uczestników Parady Rowerów. Ponadto rozdawane będą wyjątkowe koszulki, a na finał dla uczestników Parady wystąpi Norbi – który Jelenią Górę odwiedza z dużym sentymentem, a zaraz po nim zaśpiewa uwielbiana w naszym regionie młoda, zdolna wokalistka”– Maja Bogucka.

Program imprezy:
8:30 – Zbiórka rowerzystów na Placu Ratuszowym – wydawanie koszulek, 11:00 – Wyjazd z Placu Ratuszowego,
12:20 – Przyjazd na parking przy Galerii Sudeckiej, zakończenie imprezy.

Szczegółowy opis trasy:
11:00 – wyjazd z Placu Ratuszowego na ulicę Sudecką; 11:03 – wjazd ulicą Sudecką do drogi woj. nr 367;
11:10 – wjazd na drogę woj. nr 367;
11:20 – skręt w lewo przed stacją BP, droga woj. nr 367; 11:23 – wjazd na ulicę Karkonoską w Łomnicy;
11:35 – skręt w lewo, wjazd na ul. Łomnicką P 002654; 11:45 – skręt w lewo, wjazd na ul. Wincentego Pola; 11:50 – skręt w prawo, wjazd na ul. Złotniczą;
11:52 – skręt w prawo, wjazd na ul. Różyckiego;
12:00 – skręt w prawo, wjazd na ul. Ogińskiego; 12:05 – skręt w lewo, wjazd na ul. Bacewicz;

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Box3 baner duży - prostokąt