Oszukał 48 osób z całej Polski. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem

, , ,

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów, który podejrzany jest o serię oszustw. Mężczyzna na jednym z portali internetowych oferował do sprzedaży meble ogrodowe. Policjanci ustalili, że w ten sposób oszukał 48 osób. Pokrzywdzeni wpłacili na konto oszusta pieniądze za zamówiony towar, jednak nigdy nie został on dostarczony.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 20-letniego mężczyznę podejrzanego o serię oszustw.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna w listopadzie ubiegłego roku na jednym z portali internetowych oferował do sprzedaży meble ogrodowe. 20-latek pobierał od zainteresowanych pieniądze w formie zaliczek lub opłaty kosztów transportu, jednak towaru nie dostarczał, wprowadzając w ten sposób klientów w błąd. W ten sposób oszukał on 48 osób z całej Polski na łączną kwotę blisko 7 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie.

Jeleniogórzanin za przestępstwa, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

podinspektor Edyta Bagrowska

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *