Opowieść o Wieży Książęcej w Siedlęcinie

, , , , , ,

Średniowieczna Wieża Książęca w Siedlęcinie to jeden z ważniejszych zabytków w kraju. 20 marca o godz. 17:00 w siedzibie Karkonoskiej Informacji Turystycznej odbędzie się bezpłatne spotkanie dotyczące wieży.

Prelekcje na temat Wieży Książęcej w Siedlęcinie poprowadzą Elżbieta Marut oraz Ludmiła Gajda.

Wieża Książęca powstała w latach 1313-1315 i została wzniesiona z inicjatywy księcia Henryka I Jaworskiego. W obiekcie znajdziemy najstarsze w Polsce drewniane stropy, a w Sali na II piętrze – jedyne na świecie średniowieczne malowidła (in situ) przedstawiające legendę o Lancelocie z Jeziora – jednym z najznamienitszych rycerzy Okrągłego Stołu na dworze króla Artura. Wieża Książęca jest jedną z największych zachowanych wież tego typu w Europie Środkowej.

Obiekt możemy zwiedzać codziennie:

poza sezonem – okres: listopad – kwiecień – w godz. 10:00 – 16:00 (ostatnie wejście o 15:30) i w sezonie  – okres: maj- październik – w godz. 9:00 – 18:00 (ostatnie wejście o 17:30).

Bilety:

normalny – 15 zł, ulgowy – 10z zł, grupowy – 10 zł, rodzinny 2+2 – 45 zł, mieszkańcy Siedlęcina – 2 zł, dzieci do 4. roku życia – 1 zł, usługa przewodnicka – 50 zł.

Zdj. Fb Wieża Książęca w Siedlęcinie

Źródło: Wieża Książęca w Siedlęcinie – KSIĄŻĘCE REZYDENCJE DOLINY BOBRU (wiezasiedlecin.pl)

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *