Odbyła się konferencja prasowa przed operą ,,Aida”

, , , , , , ,

W Filharmonii Dolnośląskiej odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca operę Giuseppe Verdiego ,,Aida”.

W konferencji uczestniczyli dyrektor Filharmonii Dolnośląskiej, dyrygent Marek Wroniszewski, reżyser Adam Zdunikowski, a także soliści: Khatuna Chokhonelidze, Maria Berezovska, Roksana Korban i David Roy.

Widowisko odbędzie się 13 października o godz. 18:00 w PGE Turów Arena w Zgorzelcu. ,,Aida” – dzieło Giuseppe Verdiego to jedno z najbardziej monumentalnych dzieł operowych. Będzie można przenieść się do magicznego świata Egiptu z czasów faraonów. Wystąpi znakomita obsada solistów wsparta chórem Teatru Wielkiego w Łodzi oraz królewskim baletem klasycznym z Poznania. Intensywnie trwają próby do tego wyjątkowego widowiska..

O wyjątkowości ,,Aidy” mówi dyrektor Filharmonii Dolnośląskiej: Dzieło ,,Aida” jest niezwykłe ze względu na objętość wykonawców, ale także na samą muzykę. Twórca Verdie potrafił pięknie pisać zarówno dla wokalistów jak i dla orkiestry. Miał zadziwiające wyczucie, jeżeli chodzi o melodię i o frazę. Będzie to wspaniały spektakl oparty o znakomite inscenizacje przygotowane przez Adama Kellera oraz  o reżyserię i realizację w wykonaniu Adama Zdunikowskiego.

Dlaczego warto przyjść na spektakl? O tym opowiada David Roy, baryton, odgrywający rolę króla etiopskiego: Myślę, że zobaczenie takie opery jak Aida jest okazją, by ujrzeć coś naprawdę wspaniałego, muzykę i dzieło Verdiego. Każdy powinien obejrzeć ten spektakl chociaż raz w życiu i poczuć wrażenia i emocje, towarzyszące podczas widowiska.

Rafał Wróblewski, tenor, odgrywający rolę pomocnika kapłana dodaje: Cieszę się, że po raz piąty mam przyjemność brać udział w tak znakomitym wydarzeniu, jakim jest Karkonoski Festiwal Operowy. Życzę Państwu cudownych chwil w czasie spektaklu i trzymam kciuki za koleżanki i kolegów artystów. Mogę zapewnić, że damy z siebie wszystko!

Są jeszcze dostępne bilety, które można kupić poprzez stronę internetową: Bilety24 – zakup: OPERA AIDA GIUSEPPE VERDIEGO, Zgorzelec, 13.10.2023 18:00 lub bezpośrednio w kasie biletowej w Zgorzelcu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *