Nowy, ekologiczny radiowóz trafił do jeleniogórskiej komendy

, , ,

Flota jeleniogórskiej policji powiększyła się o kolejny nieoznakowany, nowy, ekologiczny i nowoczesny radiowóz. Został on zakupiony ze wspólnych środków budżetu policji oraz ze środków miasta Jelenia Góra. Otrzymany pojazd, da także policjantom możliwość realizacji ustawowych zadań, na jeszcze wyższym niż dotychczas poziomie.

20 grudnia 2023 roku na parkingu przy siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie związane z przekazaniem nowego pojazdu służbowego dla jeleniogórskiej komendy. Symbolicznie kluczyki do samochodu Komendantowi Miejskiemu Policji w Jeleniej Górze –inspektorowi Leszkowi Zagórskiemu przekazał Prezydent Jeleniej Góry –Jerzy Łużniak.

Pojazd został zakupiony w ramach sponsoringu ze wspólnych środków budżetu policji oraz ze środków miasta Jelenia Góra. Nowe auto różni się w codziennej obsłudze, od tych wykorzystywanych dotychczas przez funkcjonariuszy, w tym także w aspekcie emisji spalin do atmosfery. Pojazd wyposażony został w napęd hybrydowy 180 KM, napęd 4×4, co w znacznym stopniu poprawia właściwości jezdne w trudnych warunkach terenowych, automatyczną skrzynię biegów. Wartość zakupionego pojazdu to blisko 192 tysiące złotych.

Dzięki bardzo dobrej współpracy z samorządami, flota naszego garnizonu jest sukcesywnie uzupełniana o kolejne nowe pojazdy. Otrzymane samochody są niewątpliwie ważnym elementem mającym wpływ na funkcjonowanie jeleniogórskiej Policji, na bezpieczeństwo mieszkańców będąc kolejnym wzmocnieniem technicznym dla funkcjonariuszy w ich codziennej służbie.

podinspektor Edyta Bagrowska

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Box3 baner duży - prostokąt