Niezwykła książka o magii czytania zilustrowana została przez Matyldę Konecką

, , , , , ,

Książki potrafią zmienić życie. My to wiemy! Dlatego polecamy książkę “Wypożyczalnia skrzydeł”, do której ilustracje stworzyła Matylda Konecka- malarka pochodząca ze Szklarskiej Poręby.

„Otwórz drzwi biblioteki – świata wyobraźni, przygody, mądrości, magii, a spotkasz się z kimś, kto użyczy Ci skrzydeł.

Książki to drzwi prowadzące do różnych doświadczeń i emocji. Są jak skrzydła, które mogą unieść czytelnika wysoko, ku niezapomnianej przygodzie! Bywa, że wystarczy jedna dobra książka, aby już na zawsze obudzić w dziecku miłość do literatury. Jej strony mogą stać się skrzydłami, dzięki którym będzie zdobywało najwyższe szczyty i przekraczało granice, o których nawet nie śniło.

“Wypożyczalnia skrzydeł” to poetycki picturebook, który jest jednocześnie hołdem złożonym bibliotekom i pracującym w nich wyjątkowym osobom. to pełna metafor, bogato ilustrowana książka obrazkowa, pokazująca bezcenną moc drzemiącą w czytaniu. To opowieść o magicznym świecie dostępnym na wyciągnięcie ręki.”- czytamy w opisie książki 

Autorką tej niezwykłej książki jest Iwona Pietrzak-Płachta, która jest laureatką konkursu Nauczyciel Roku 2022 oraz nagrody im. Janusza Korczaka 2022. 

Ten picturebook powinien trafić do każdego domu. Historia wciągnie  a ilustracje zachwycą dużych i małych. To książka dopracowana w każdym szczególe.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *