Niesforna lama bohaterem książki dla dzieci

, , , , , , ,
książka zbój

Pamiętacie zaginioną lamę z Karkonoszy? Uciekinier doczekał się opisu swoich przygód w najnowszej książce Joanny Jagiełło!

Dwa lata temu informowaliśmy o niesfornych lamach, które postanowiły uciec z zagrody w Western City w Ścięgnach i zwiedzały okolicę. Jedna z nich Regina dość szybko wróciła do domu. Z kolei Zbój, żądny przygód, udał się na wyprawę górskim szlakiem. Na swojej drodze spotykał turystów, którzy chętnie go dokarmiali. On jednak pozostawał nieufny i nie dał się złapać.

Zbój przez kilka tygodni kontynuował swoją wędrówkę w poszukiwaniu wolności. I właśnie ta historia, która zelektryzowała całą Polskę, stała się kanwą książki Joanny Jagiełło pt. ,,Zbój”. Autorka zainspirowana historią buntowniczych zwierzaków stworzyła wspaniałą opowieść dla dzieci i nie tylko! Znajdziecie w niej przepiękne ilustracje, ukazujące uroki Karkonoszy, wykonane przez Marcina Minora.

Jak potoczą się dalsze losy bohatera? Czy śmiałek wróci do swojej stęsknionej partnerki? Tego dowiecie się z bajki Joanny Jagiełło. Premiera już 11 października. Książkę można już zamówić w przedsprzedaży w Empiku – bit.ly/Zboj_Empik  lub na stronie kulturalnysklep.pl – bit.ly/Zboj_KS

Poniżej materiał z 2021 roku, kiedy to trwały poszukiwania lamy uciekinierki.

fot. facebook Wydawnictwo Agora dla dzieci

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *