MZDiM przeprasza kierowców

, , , , ,

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jeleniej Górze przeprasza kierowców za obecny stan dróg w mieście. Zapewnia także, że prace związane z łataniem dziur realizowane są będą bieżąco.

Biorąc pod uwagę skalę problemu, który nasilił się jeszcze w ostatnich dniach z powodów pogodowych, drogowcy podjęli decyzję o zwiększeniu liczby ekip realizujących naprawy. Prace te jednak uzależnione są od dwóch czynników. Pierwszy to pogoda. Drugi – dostępność masy asfaltowej, która w styczniu była mocno ograniczona ze względu na przestój większości wytwórni.

Rozumiemy doskonale kierowców narzekających na stan dróg – mówi Piotr Cichowski, dyrektor MZDiM – Sami poruszamy się po tych ulicach i widzimy skalę problemu. W większość zgłaszanych przypadków dziury w drodze powstały w ostatnim czasie, w wyniku warunków atmosferycznych, a mówiąc wprost, przez częste i szybkie zmiany temperatur z dodatnich do ujemnych. Taka sytuacja jest znacznie gorsza niż np. stale utrzymujący się, nawet wysoki, mróz. Dlatego też podjęliśmy decyzję o zintensyfikowaniu bieżących napraw”.

Od jutra kierowcy informowani też będą gdzie, na jakich ulicach realizowane były prace naprawcze danego dnia. Przypominamy także, że mieszkańcy zgłaszać mogą każdą usterkę drogową poprzez jeleniogórską miejską aplikację, dostępną na smartfony z systemem android oraz iOS (zakładka zgłoś problem) oraz mailowo, na adres kontakt@jeleniagora.pl .

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA