Motocyklowe Karkonosze zostały uhonorowane nagrodą od prezydenta miasta

, , , , ,

Podczas spotkania noworocznego władz miasta prezydent Jeleniej Góry przyznał nagrody za ubiegły rok. Motocyklowe Karkonosze zostały wyróżnione w kategorii organizacja pozarządowa roku.

Motocyklowe Karkonosze to stowarzyszenie zrzeszające motocyklistów z regionu Jeleniej Góry, które wspiera lokalne domy dziecka oraz rodziny wymagające pomocy. Działa już od 2016 roku. Wszelkie formy wsparcia finansowane są ze składek członków organizacji oraz darowizn od osób fizycznych i firm. Motocyklowe Karkonosze wspiera potrzebujące dzieci i działa charytatywnie. Stowarzyszenie organizuje dwie znaczące imprezy, a mianowicie Moto Dzień Dziecka oraz Moto Mikołaj.

16 stycznia prezydent miasta, Jerzy Łużniak uhonorował organizację Motocyklowe Karkonosze nagrodą w kategorii organizacja pozarządowa roku.

Nagroda, którą dostaliśmy to uhonorowanie naszych działań – mówi Mariusz Baron, prezes Motocyklowych Karkonoszy – To dla nas zaszczyt. Dzięki temu, że staraliśmy się uszczęśliwiać dzieci z powiatu karkonoskiego i niosąc im pomoc, zostaliśmy wyróżnieni.

Motocyklowe Karkonosze wspiera lokalne firmy i bierze udział w wielu akcjach charytatywnych, jak np. pikniki czy festyny szkolne i przedszkolne.

Chcemy pomóc tym dzieciom, które już na starcie są pokrzywdzone przez los. Zależy nam, by choć trochę ich wesprzeć, pocieszyć i pokazać, że na tym świecie wcale nie jest tak źle jak mogłoby się wydawać i można mieć wspaniałe pasje, na przykład związane z motoryzacją – dodaje Mariusz Baron

Stowarzyszenie każdego roku uczestniczy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, przyłączając się do jeleniogórskiego sztabu. Ponadto organizacja niesie pomoc pacjentom oddziału pediatrii w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej w postaci finansowej, a także dostarczając niezbędne oddziałowi produkty. Ich działania opierają się również na szkoleniach w zakresie pierwszej pomocy.

Fot. FB Jerzy Łużniak – Prezydent Miasta Jeleniej Góry

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Box3 baner duży - prostokąt