Liga Rocka startuje już 26 stycznia!

, , , , , , , ,

Po rocznej przerwie powraca dobrze znany wszystkim festiwal rockowo-metalowy. Liga Rocka startuje już 26 stycznia (w piątek).

Liga Rocka to przegląd zespołów rockowych i metalowych. Początkujące kapele z Polski i Niemiec mogą zaprezentować się na dużej scenie i przedstawić swoje umiejętności przed jury. Pierwszy etap rozpoczyna się od eliminacji, a następnie najlepsze zespoły zmierzą się podczas finału. Zwycięski band otrzyma nagrodę pieniężną. Po występach zakwalifikowanych uczestników finał zakończy się koncertem zaproszonej gwiazdy.

26 stycznia o godz. 17:00 w Sali Novej JCK przy ul. Bankowej odbędzie się pierwszy koncert eliminacyjny. Wystąpią: HighSanity, Sick Saints, Bad Trip, Leepy i Slapface.

HighSanity: wokal – Jan Ostrowski, perkusja/wokal – Roch Gablankowski, gitara – Jakub Bizoń, gitara – Maciej Zając, bas – Sebastian Maciaszkiewicz.

To wszechstronny kwintet rockowy, którego obecny styl narodził się w 2020 r i opiera się na stonerowych brzmieniach, punkowej energii i psychodeli. Zespół eksperymentuje i szuka nowych inspiracji. HighSanity zagrało już kilkadziesiąt koncertów, zarówno kameralnych jak i na większych festiwalach.

Sick Saints: wokal – The Snake, bass – Sick M, perkusja – St Tommy, gitary – Mighty Mike.

Zespół nie wzoruje się na znanych kapelach, lecz proponuje swoje własne, nowe brzmienia. Ta krakowska formacja charakteryzuje się świeżym spojrzeniem na legendarne brzmienia muzyki rockowej. Muzycy występowali wraz z takimi ikonami jak Coma, Organek, Kult, Hey, Agnieszka Chylińska, Brodka i Lao Che. W 2022 roku odbyli trasę koncertową z Nocnym Kochankiem, co przyniosło im dużą popularność.

Bad Trip: wokal – Szczepan Wojsa, perkusja – Bartek Nowak, bas- Rafał Waszkiewicz, gitara prowadząca – Igor Łapaj, gitara rytmiczna- Paweł Podobiński.

Ta jeleniogórska kapela miesza gatunek metalu oraz rocka. Pierwszy raz spotkali się w 2022r, by nakręcić utwór do video grupy motocyklowej. Od tej pory kontynuują współpracę jako zespół. Ich muzyka to mieszanka hard rocka, heavy metalu, funky i grunge. Ich teksty opisują różne aspekty rzeczywistości: wypad motocyklem za miasto, walkę z depresją, wirtualną rzeczywistość czy wojnę w Ukrainie. W 2023 r. zaczęli grać pierwsze koncerty. Utwór ,,Motorhead” zajął pierwsze miejsce 16-go notowania Top 50 Polish Classic Heavy Metal & Hard Rock.

Leepy: wokal – Sebastian Tworuszka, gitara basowa – Mateusz Dobrzański, gitara elektryczna – Tomasz Kołodziejczyk, perkusja – Robert Gnyp.

Ta czwórka ambitnych muzyków tworzy muzykę z otwartymi głowami i z ogromem radości. W sowich brzmieniach łączą alternatywnego rocka, rap oraz blues. Ich muzyka płynie prosto z serca, a na scenie mogą być sobą. Ich debiutancki album “Fatum” będzie miał swoją premierę na początku 2024 roku.

Slapface: wokal – Martin Boxhammer, perkusja – Ragner Jentsch, bas – Max Böhme, gitara – Daniel Werner, gitara – Manuel Lehmann.

Slapface to drezdeński zespół muzyczny hardcore/death metalowy, który działa od niespełna dwóch lat. Ta 5-osobowa kapela w swoim składzie ma członków byłych formacji takich jak Led Astray czy Stonehead. Ich muzyka opiera się na bezlitośnie ciężkich brzmieniach!

Na występy 26 stycznia dostępne są darmowe wejściówki. Po ich odbiór należy się zgłosić do kas biletowych JCK – przy ul. Bankowej 28/30 i przy ul. 1 maja 60. Ilość miejsc jest ograniczona!

Projekt jest finansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu Małych Projektów Polska – Saksona 2021- 2027.

zdj. JCK
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA